A Roma remek játékkal intézte el az éllovas Napolit - VIDEÓKKAL

Az AS Roma együttese hatalmas bravúrt végrehajtva, 4-2-re legyőzte a Napolit az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. Lorenzo Insigne góljával rögtön a mérkőzés 6. percében vezetéshez jutottak a hazaiak, melyre egy perccel később jött is a római válasz. Szűk tíz minutummal később már Edin Dzeko vette be fejjel a nápolyi kaput, így a farkasok előnnyel mentek a szünetre. A második félidőben Insigne vezetésével sorozatban jöttek a Napoli-helyzetek, ám Alisson rendre bravúrral hárította azokat. A 73. percben ráadásul az egyenlítő gól helyett egy újabb Dzeko-találat jött, mellyel teljesen eldőlni látszott a párharc. A végső kegyelemdöfést Diego Perotti vitte be, aki egy lecsorgó labdát vágott a hálóba. A mérkőzés utolsó percében még Dries Mertens kozmetikázott az eredményen, ám ez már csak sovány vigasz volt a Napoli szimpatizánsainak. Mivel a Juventus 1-0-ra legyőzte a Laziót, és a Napoli december elseje óta először kikapott a bajnokságban, a torinóiak átvehetik a vezetést a tabellán, ha megnyerik az elmaradt mérkőzésüket.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA:

SERIE A, 27. FORDULÓ
NAPOLI - ROMA 2-4
Helyszín: Stadio San Paolo. Nápoly. játékvezető: Davide Massa.
Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui - Allan, Jorginho (Milik, 75.), Zielinski (Hamsík, 65.) - Callejón, Mertens, Insigne. Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Roma: Alisson - Florenzi, Manolasz, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi (El Shaarawy, 88.), Strootman - Ünder (Gerson, 72.), Dzeko, Perotti (Pellegrini, 80.). Vezetőedző: Eusebio Di Francesco.
Gólszerzők: Insigne (6.) Mertens (90+2.) ill. Ünder (7.) Dzeko (26., 73.) Perotti (79.)

90+4. perc - Véget ért a rangadó!

90+2. perc - GÓÓÓL! Szépít a Napoli! Mertens térült-fordult a labdával a római tizenhatos előtt, majd egyszer csak kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-4

3 perc lesz a ráadás.

82. perc - A csereként beálló Pellegrini lőtte haza magasan a labdát Alissonnak, aki kénytelen volt kézzel beleütni a labdába, így öt méterről közvetett szabadrúgással jöhetett a Napoli. Mertensnek gurították le a labdát, aki a vonalon álló Florenzi lábát lőtte telibe.

79. perc - GÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Egy beadás után Mario Ruiról - nápolyi szempontból - borzasztó helyre pattant a labda, amire Perotti csapott le, és azonnal a kapuba vágta. 1-4

76. perc - Insigne kedvét nem szegte a harmadik római gól, gyönyörű csellel verte meg védőjét, majd keményen lőtt a jobb alsó sarok felé, azonban Alisson parádésan védett. A kipattanóra ismét az olasz táadó ért oda, de a brazil kapus nyerte a második párharcot is.

73. perc - GÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Roma! Dzeko indult el a pálya tengelye felé a jobbösszekötő helyéről, és ballal, hajszálpontosan a hosszúba tekerte a labdát. 1-3

69. perc - Senki nem gondolná, Insigne próbálkozott 20 méterről, de kísérlete ismét Alisson kezében landolt.

66. perc - Újfent Insigne villant. Néhány tologatás után centikkel tekert a kapu mellé.

63. perc - Dzeko előzött meg mindenkit egy szögletnél, de mellé fejelte a labdát.

59. perc - Callejón találta el szögletből a kapufát.

58. perc - Insgine ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Ezúttal a jobb alsó sarkot célozta a nápolyi támadó, de Alisson most is leért.

50. perc - Callejón elé került egy lecsorgó labda, de nem tudta eléggé leszorítani a lövést, így az méterekkel fölé szállt.

21:50 - Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc - Véget ért az eseménydús első játékrész.

44. perc -
Mondani sem kell, Insigne próbálkozott távolról, de ezúttal sem okozott gondott a hárítás a rómaiak hálóőrének.

42. perc - Újfent Callejón találta meg Insignét a büntetőterületen belül, majd az olasz támadó egy visszamozgás után kapásból tüzelt, de Alisson ezúttal könnyedén fogta a lövést.

31. perc - Mertens kapott nagyszerű indítást Jorginhótól, majd középre passz helyett a lövést választotta a belga, de a labda megpattant egy lábon így centikkel ugyan, de a kapu mellé gurult.

26. perc - GÓÓÓÓL!!! Vezet a Roma!! Florenzi rajzolta oda Dzeko fejére a labdát, és a bosnyák támadó két védő közül kiemelkedve visszafejelte a labdát a rövidbe. 1-2

24. perc - Insigne hatalmas kedvvel futballozik. Ezúttal a tizenhatos sarkáról tekert az olasz támadó, de most jócskánt célt tévesztett.

17. perc - Callejón tett vissza egy ívelést egyből Insignének, aki kapásból bombázott a kapura, de Alisson bravúrral védett.

9. perc - Mertens tekert a hosszú felé, de ez a kísérlet most célt tévesztett.

7. perc - GÓÓÓÓÓL! Rögtön egyenlít a Roma! Nainggolan indította Ündert, akinek a lövése szintén megpattant és Reina feje fölött a hálóba hullott. 1-1

6. perc - GÓÓÓÓL! Máris vezet a Napoli! Mario Rui passzolta be középre a labdát Insignének, aki egy megpattanó lövéssel vette be a vendégek kapuját. 1-0

3. perc -
Insigne is megszerezhette volna a vezetést csapatának, de gyengén gurította el a labdát egy az egyben, így Alisson védett.

2. perc - Perotti került helyzetbe azonnal, ám fölé fejelte a beadást.

20:48 - Elkezdődött a mérkőzés!

Megtekintések száma: 1341 2018-03-03 23:45:00