Német labdarúgás

A Bayern megsemmisítő verést mért a Hamburgra, Dárdaiék nem bírtak a Freiburggal

A Bayern München együttese a mesterhármast szerző Robert Lewandowski és a duplázó Franck Ribéry vezetésével kiütéses, 6-0-s sikert aratott hazai pályán a Hamburg felett a labdarúgó Bundesliga 26. fordulójában. A Hertha gól nélküli döntetlent játszott a Freiburggal, Szalai nélkül nyert a Hoffenheim.

A bajorok egyfajta Bajnokok Ligája-főpróbaként is tekinthettek a HSV elleni összecsapásra, bár tény, hogy a BL-nyolcaddöntő visszavágójától olyan sok félnivalójuk nincs, miután az első felvonáson - saját közönségük előtt - 5-0-ra kalapálták el a Besiktast.

A kikötővárosiaknak minden pontra égető szükségük lenne, hiszen a kiesés ellen küzdenek, ám az Allianz Arenába finoman szólva sem ők érkeztek esélyesként. A listavezető már a meccs elején nyomatékosította is, hogy itt a vendégek nem fognak labdába rúgni: Ribéry góljának és Lewandowski duplájának köszönhetően már a 19. minutumban 3-0 állt az eredményjelzőn.

Ez volt a félidei eredmény is, de a fordulást követően sem állt le a Bayern. Arjen Robben is feliratkozott a góllövők közé az 55. percben, majd az utolsó tíz percbe érve Ribéry is megszerezte saját maga második, csapata ötödik találatát. A 6-0-s végeredményt pedig a lengyel klasszis, Lewandowski állította be, aki a 86. minutumban előbb kapu fölé lőtt egy tizenegyest, ám a rendes játékidő utolsó percében már nem hibázott a büntetőpontról.

A Dárdai Pál vezette Hertha a nála két ponttal kevesebbel rendelkező Freiburgot látta vendégül, így jó eséllyel pályázott a három pont megszerzésére. A berliniek az egész mérkőzésen domináltak, de fölényük nem érett góllá, így maradt a 0-0, melynek „köszönhetően” a fővárosaik négymeccsesre növelték nyeretlenségi szériájukat. Szalai Ádám a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a Hoffenheim magabiztosan múlta felül a Wolfsburgot.