A Milan kiütötte a Fiorentinát, és megőrizte EL-főtáblás helyét - VIDEÓKKAL

Az AC Milan együttese hátrányból fordítva 5-1-es győzelmet aratott a Fiorentina felett a labdarúgó Serie A 38., utolsó fordulójában. A Rossoneri ezzel a sikerrel megtartotta hatodik, Európa Liga-főtáblát érő pozícióját, míg a Cagliari otthonában 1-0-s vereséget szenvedő Atalanta hetedikként zárt, és készülhet a selejtezőkre a második számú nemzetközi kupasorozatban.

LABDARÚGÁS, SERIE A, 38. FORDULÓ
Milan - Fiorentina - 5-1 (2-1)
Stadio San Siro, Milánó. Játékvezető: Michael Fabbri.
Milan: Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez - Kessié, Locatelli, Bonaventura (Torrasi, 85.) - Cutrone (André Silva, 70.), Kalinic (Antonelli, 78.), Calhanoglu.
Vezetőedző: Gennaro Gattuso.
Fiorentina: Sportiello (Dragowski, 46.) - Milenkovics, Pezzella (Bruno Gaspar, 46.), Hugo (Olivera, 29.), Biraghi - Cristoforo, Dabo, Benassi - Saponara, Chiesa - Simeone.
Vezetőedző: Stefano Pioli.
Gólszerző: Calhanoglu (23.), Cutrone (42., 59.), Kalinic (49.), Bonaventura (76.), illetve (Simeone, 20.)

19:58 - És ismét Milánó: vége a találkozónak, EL-főtáblás az AC Milan!

19:58 - Ismét egy kitérő a Cagliari otthonába: Ceppitelli szabálytalankodott Caldarával szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé a sértett állt oda, ám az egyenlítés elmaradt, ugyanis Caldara az égbe bombázta a játékszert...

19:54 - Kessié vezette kapura a labdát, majd önzetlenül André Silva elé tálalt, a portugál azonban nagy helyzetben az elvetődő Dragowskiba lőtt...

19:53 - GÓÓÓÓL Szardínia szigetén! Egy jobb oldali szöglet után Ceppitelli bólintott a hálóba, 1-0-ra vezet a Cagliari az Atalanta ellen a 87. minutumban.

19:45 - Benassi üzelt messziről, jócskán a kapu fölé.

19:41 - GÓÓÓÓÓÓÓL! Ez már kiütés! Bonaventura vezette a labdát az ellenfél térfelén, majd lövésre szánta el magát, lapos próbálkozása pedig - Dragowski közreműködésével - utat talált a hálóba, 5-1 a 76. percben!

19:38 - Hosszú idő után vendég lehetőség: Benassi lőtt laposan, a labda azonban elpattogott a jobb kapufa mellett.

19:35 - Álló ováció: lemegy a pályáról a duplázó Cutrone, helyére André Silva érkezik az utolsó bő húsz percre.

19:24 - GÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Az 59. percben Calhanoglu játszotta meg a jobb oldalon kilépő Cutronét, a támadó pedig higgadtan kilőtte a rövid alsó sarkot, 4-1! Tovább erősíti hatodik helyét a Milan!

19:18 - Saponara indította Chiesát, ő ráfordult, majd lapos lövéssel kísérletezett, Donnarumma könnyedén védett.

19:15 - GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Eldőlni látszik a meccs! Bonaventura beadása után Cutrone bólintott a 49. percben, Dragowski védett, de pont Kalinic elé pattant a játékszer, ő pedig estében a hálóba kotorta a labdát, 3-1!

19:11 - Kedzetét vette a második félidő.

18:52 - Vége az első játékrésznek. Ha így marad, a Milan megőrzi hatodik helyét, és főtáblásként vág neki a második számú európai kupasorozat következő idényének.

18:51 - Kalinic lekészítése után Cutrone lőtt az oldalhálóba.

18:48 - Sportiello paskolt el egy felívelést Kalinic elől, de pont Rodríguez elé, aki ballal, egyből bombázott, a hálóőr azonban visszaért, és estében védeni tudott.

18:45 - GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Milan! A 42. percben Calhanoglu kevergetett a jobb szélen, majd élesen középre lőtt, az érkező Cutrone pedig egy látványos csukafejessel a jobb alsóba csúsztatott, 2-1! Nyeregben a piros-feketék az Európa Liga-indulást illetően!

18:40 - Az utóbbi percekben nem láttunk sok lehetőséget Milánóban, bár a hazaiak irányítanak, mezőnyfölényük meddőnek bizonyul.

18:33 - Egy bal oldali beadás után Romagnoli tisztázott Simeone elől.

18:26 - Máris itt a Gattuso-legénység válasza! A 23. percben Calhanoglu végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos jobb oldalától, és a török játékos jobbal a kapu jobb oldalába tekert, 1-1! Így megint a Milan áll EL-csoportkörös helyen!

18:23 - GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Milánóban rezdült a háló, de nem a Milan, hanem a Fiorentina vezet! Chiesa ugratta ki zseniálisan Simeonét a 20. percben, ő betört a tizenhatoson belülre, majd a kimozduló Donnarumma felett okosan a hálóba emelt, 0-1! Ezzel jelen pillanatban az Atalanta a hatodik!

18:16 - Újabb Rossoneri-helyzet: ezúttal Kalinic kapott jó passzt egy labdazserzést követően, majd ballal próbálkozott, de a firenzei portás remek vetőséddel hárított.

18:10 - A divat fővárosában máris helyzetet láthattunk: Kessié iramodott meg a jobb oldalon, laposan lőtt, ám Sportiello védeni tudott, a kipattanó pont Cutrone elé kerül, ő kapásból tüzelt - nem sokkal a jobb kapufa mellé.

18:04 - Milánóban és Cagliariban is útjára indult a labda.

Megtekintések száma: 1010 2018-05-20 19:55:00

00:50 - Sport 24
06:15 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Kandó Tamás, ism.
06:25 - Sport 24
06:30 - Reggeli Start
07:30 - Labdarúgás
Serie A Classic Lazio - AS Roma 2014/2015, ism.
09:20 - Sport 24
09:30 - S.E.F.T.
09:40 - Labdarúgás
Serie A Classic Torino - Juventus 2014/2015, ism.
11:30 - Labdarúgás
Serie A Classic Lazio - AS Roma 2015/2016, ism.
13:20 - Sport 24
13:30 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga 2015/2016, Tottenham - AS Monaco, ism.
15:20 - Sport 24
15:30 - S.E.F.T.
15:40 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga 2015/2016, Sion - Liverpool, ism.
17:30 - Sport 24
17:40 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga Magazin - Az UEFA Kupa és Az Európa Liga története, ism.
21:15 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga 2016, döntő, Liverpool - Sevilla, ism.
00:30 - Sport 24
06:35 - X-Trial-világbajnokság
Budapest, ism.
07:35 - Sport 24
07:45 - Amerikai futball
HFL 2018, Miskolc Steelers - Budapest Cowbells, ism.
10:45 - Sport 24
10:55 - S.E.F.T.
11:05 - Amerikai futball
HFL 2018, Nyíregyháza Tigers - Budapest Eagles, ism.
14:05 - Labdarúgás
A Premier League világa - Best of, ism.
14:35 - Labdarúgás
Premier League Classic Manchester United - Arsenal 2015/2016, ism.
15:05 - Labdarúgás
Premier League-nagyinterjú Ryan Gigs, ism.
15:40 - Jégkorong
EBEL, Hydro Fehérvár AV19 - Graz, ism.
18:05 - Sport 24
18:15 - S.E.F.T.
18:25 - Jégkorong
szlovák Extraliga, MAC Újbuda - Trencín, ism.
21:00 - Sport 24
21:15 - Szabadprogram, ism.
21:45 - S.E.F.T.
21:55 - Sport 24
22:10 - Jégkorong
szlovák Extraliga, DVTK Jegesmedvék - Slovan Bratislava, ism.
01:20 - Sport 24
06:30 - Tenisz
WTA-világbajnokság 2017, páros döntő, Babos/Hlavacková - Bertens/Larsson, ism.
09:00 - Sport 24
09:10 - Tenisz
WTA-világbajnokság 2018, páros döntő, Babos/Mladenovic - Krejciková/Siniaková, ism.
11:10 - Tenisz
WTA, Az én történetem - Coco Vandeweghe, ism.
11:25 - Tenisz