Kézilabda

Nagy csatát követően a Flensburgé az aranyérem - VIDEÓVAL

A Flensburg nyerte meg a német kézilabda Bundesliga 2017/2018-as idényét, miután az utolsó fordulóban 22-21-re győzött a Göppingen ellen. A Rhein-Neckar Löwen így hiába verte három góllal a Leipziget, a flensburgiak megőrizték egypontos előnyüket a címvédővel szemben, és 2004 után zártak ismét az élen a bajnokságban.

Pár körrel ezelőtt még úgy nézett ki, hogy csak idő kérdése, mikor biztosítja be újabb címvédését az előző két kiírás győztese, a Rhein-Neckar Löwen. Azonban a mannheimiek hullámvölgybe kerültek: legutóbbi három bajnokijukon mindössze egy pontot szereztek, így sorsukat a közben listavezetővé avanzsálódott Flensburg kezébe adták.

A döntés ennek ellenére az utolsó fordulóra maradt, a képlet azonban egyszerű volt: ha a Bundesligában március 22. óta hibázni képtelen Flens legyűri saját közönsége előtt a Göppingent, biztosan a dobogó legmagasabb fokán végez. Ám az éllovas botlása esetén a Leipziget vendégül látó Löwennek is maradt volna még esélye, ám ehhez mindenképp nyernie kellett Nikolaj Jacobsen együttesének.

Az oroszlánok mindent megtettek a maguk részéről, és kisebb megingásoktól eltekintve végül hozták a kötelezőt. Az első félidőben hiába vezettek többször három, egyszer pedig már négy góllal is a hazaiak, a lipcseiek nem adták fel és a nagyszünetre feljöttek mínusz egyre. Sőt, a második félidő elején kissé beragadtak a mannheimiek, aminek köszönhetően kettővel ellépett a Leipzig. Ezt követően azonban helyre állt a világ rendje, és Andy Schmidék végül, ha nem is könnyedén, de 28-25-re győztek, és várták, hogy számukra kedvező eredmény szülessen a Flens Arénában.

Ám ezt hiába tették, ugyanis a Flensburg is hozta a maga meccsét, ám a vártnál jóval nehezebben, ugyanis a Göppingen óriásit küzdve, alaposan megnehezítette Maik Machulla csapatának dolgát! Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett egy góllal. A hazaiak a tétnek megfelelően jóval idegesebbek voltak, sokat reklamáltak, ami a koncentráció rovására ment, ennek eredményeként nem kis meglepetésre a nagyszünetben 12-12 állt az eredményjelzőn.

A második félidő elején 15-15-nél jött a fordulópont, ekkor ugyanis zsinórban két gólt szereztek Tobias Karlssonék, és innen már nem is engedték vissza az ellenfelüket. A hátralevő időben a Flensburg végig vezetett hol egy, hol két találattal, és végül nagy csatában 22-21-re legyűrte a Göppingent, és ezzel története során másodszor, 2004 után nyerte meg ismét az aranyérmet a Bundesligában.

A második helyen így akkor a Löwen végzett, míg a bronzérmet végül a Füchse Berlin szerezte meg. A negyedik, ötödik, hatodik helyen sorrendben a Magdeburg, a Kiel és a Hannover zárt, így ez a három együttes indulhat az EHF Kupában. Ami a kiesőket illeti, a Ludwigshafen nagy csatában legyőzte hazai pályán az Erlangent, így megőrizte élvonalbeli tagságát, miután a sikernek köszönhetően egy ponttal megelőzte a Lemgo otthonában háromgólos vereséget szenvedő N-Lübbeckét. A bajnokság utolsó helyén az egész szezonban csupán három győzelmet szerző Hüttenberg végzett.

11. Wetzlar 34 13 4 17 896:884 30
12. Minden 34 9 8 17 896:968 26
13. Erlangen 34 8 9 17 844:932 25
14. Stuttgart 34 8 4 22 852:959 20
15. Gummersbach 34 8 0 26 841:950 16
16. Ludwigshafen 34 6 3 25 828:946 15
17. N-Lübbecke 34 4 6 24 778:913 14
18. Hüttenberg 34 3 7 24 845:988 13

Megtekintések száma: 158 2018-06-03 17:33:36