További labdarúgás

A horvátok kiszenvedték a továbbjutást Dánia ellen!

Horvátország drámai mérkőzésen, 1-1-es rendes játékidőt követően a tizenegyespárbajt 3-2-re megnyerve ejtette ki Dániát az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A negyeddöntőben a házigazda Oroszország lesz a horvátok ellenfele.

A horvátok érett és magabiztos játékkal, hibátlan mérleggel, 7-1-es gólkülönbséggel nyerték meg a D csoportot, míg Dánia egy győzelemmel és két döntetlennel végzett a második helyen a franciák mögött a C jelű négyesben.

Ezek után óriási meglepetésnek számított, hogy a csoportkörben csupán két gólt szerző dánok már az első perc legvégén megszerezték a vezetést egy szögletet követően Mathias Jörgensen találatával. Ám sokáig nem örülhettek az északiak, hiszen szinte azonnal jött is válasz, miután Mandzukic közelről, fordulásból lőtt Schmeichel kapujába.

A gyors gólváltást követően ugyan kicsit visszavettek a tempóból a csapatok, ám ennek ellenére sem volt unalmas a maradék több mint negyven perc. Főleg a horvátok domináltak, de csupán egy igazán nagy helyzetig jutottak, ám Modric szabadrúgása után Lovren közeli csúsztatása végül elkerülte Schmeichel kapuját. A legvégén a dánok is megvillantak, de Eriksen finom emelése a felső lécet is érintve hagyta el a játékteret. Közvetlen a szünet előtt Rakitic próbálkozott még távolról, ám lövését magabiztosan fogta Schmeichel.

A második félidőre azonban sajnos nagyon leült a meccs, kis túlzással az ellenfél 16-osáig is alig-alig jutottak el a csapatok. A hajrára fordulva picit megrázták magukat a felek, előbb Nicolai Jörgensen lövését fogta Subasic, majd pedig Rebic tesztelte Schmeichelt. Ez azonban aprócska fellángolás volt, ugyanis az utolsó tíz percben sem alakult ki helyzet, csupán távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, ám ezek közül egyik sem talált kaput, így maradt a döntetlen, azaz következhetett a 2x15 perces hosszabbítás.

A ráadásban is hasonló mederben csordogált a mérkőzés, ahogy a teljes második félidőben, egészen a 114. percig, ekkor ugyanis büntetőhöz jutott Horvátország, miután a gólszerző Mathias Jörgensen buktatta a kiugró Rebicet. A labda mögé Modric állt, ám a Real Madrid középpályása nem tudott élni a lehetőséggel, ugyanis a bal alsóba tartó labdáját megfogta Schmeichel! A vége így maradt 1-1, azaz a spanyol-orosz meccshez hasonlóan ismét a tizenegyesek döntöttek a továbbjutásról.

Az első körben mindkét rúgó hibázott, Eriksen lövését Subasic tolta a kapufára, míg Badelj próbálkozását Schmeichel védte lábbal. A következő két körben senki sem rontott, többek között a hosszabbításban betliző Modric is betalált. Majd jött Schöne, akinek lövését védte Subasic, ám Privac sem tudott túljárni Schmeichel eszén, így jöhetett az ötödik kör. Nicolai Jörgensen azonban Subasic lábát találta el, míg Rakitic pedig higgadt maradt, így a horvátok jutottak a legjobb nyolc közé, ahol a házigazda oroszokkal találkoznak.

VB 2018, NYOLCADDÖNTŐ
Horvátország – Dánia 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) -  tizenegyesekkel: 3-2
Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion. Játékvezető: Néstor Pitana (argentin).
Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinic (Pivaric, 81.) – Rakitic, Brozovic (Kovacic, 71.) – Rebic, Modric, Perisic (Kramaric, 97.) – Mandzukic (Badelj, 109.).
Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic.
Dánia: Schmeichel – Kjaer, Christensen (Schöne, 46.), Zanka – Dalsgaard, Eriksen, Delaney (Krohn-Dehli, 98.), Knudsen – Y. Poulsen, Cornelius (N. Jörgensen, 66.), Braithwaite (Sisto, 106.)
Szövetségi kapitány: Age Hareide.
Gólszerző: Mandzukic (4.) ill. M. Jörgensen (1.)

Megtekintések száma: 194 2018-07-01 23:26:05