További labdarúgás

Dráma Rosztovban: utolsó perces góllal jutottak tovább a belgák!

Belgium kétgólos hátrányból felállva, egy 94. percben szerzett találatnak köszönhetően 3-2-re győzte le Japánt, a labdarúgó-világbajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.

Nem sok minden szólt az ázsiaiak mellett Japán és Belgium randevúját megelőzően. Kagava Sindzsiék „csak” fair play-pontjaiknak köszönhetően harcolták ki helyüket az egyenes kieséses szakaszban, míg Romelu Lukakuék Angliát megelőzve nyerték meg a G jelű kvartettet.

Ennek ellenére a szigetországiak meglepték a piros mezeseket, nagyon megszervezték védekezésüket, és az első félidőben abszolút méltó ellenfelei voltak Roberto Martínez együttesének. Ezek után nem is volt meglepő, hogy a kevés helyzettel tarkított játékrész végén 0-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után aztán megélénkült a találkozó. Előbb Haragucsi Genki szerzett vezetést Japánnak egy hatalmas védelmi hibát követően, a 48. percben, majd Eden Hazard egyenlített kis híján azonnal, de próbálkozása a kapufán csattant. Ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon bejött: az 52. minutumban Kagava remek cselét és lekészítését követően Inui Takasi lőtt hatalmas gólt Thibaut Courtois kapujának bal oldalába.

Beletelt egy kis időbe, mire Belgium magához tért a sokkból, de bő egyórányi játékot követően már újra az előzetesen esélyesebbnek tartott alakulat irányított. Lukaku bólintásával még nem jött össze a szépítés, de egy borzalmas felszabadítás után Jan Vertonghen felhőfejesével már sikerült a felzárkózás az európaiaknak a 69. minutumban.

Ez persze még nem volt elég, Hazard-ék tovább rohamoztak, és öt perccel később épp a Chelsea sztárja tekerte be a labdát balról, Marouane Fellaini pedig a kapu közepébe fejelte azt. Ezután mindkét fél előtt adódott lehetőség, hogy eldöntse a párharcot, japán részről a csereként beszálló Honda Keisuke lőhetett volna gólt, míg a túloldalon előbb az ugyancsak a padról pályára lépő Nacer Chadli, majd Lukaku mattolhatta volna Kavasima Eidzsit, a portás azonban kétszer is hatalmas bravúrral hárított.

Amikor pedig már úgy tűnt, kétszer tizenöt perc hosszabbítás vár ránk, Honda végezhetett el szabadrúgást, nagyjából 34-35 méterre a belga kaputól. Courtois előbb szép vetődéssel hárított, majd a sarokrúgás után lehúzta a labdát, és dobta támadásba társait. A játékszer így a jobb oldalon felfutó Thomas Meunier elé került, ő remekül passzolt keresztbe, Lukaku elengedte a labdát, ami így a hosszún érkező Chadlit találta meg, ő pedig közelről a hálóba passzolt, megnyerve ezzel a csatát a fekete-sárga-pirosoknak.

A japánok nagyot küzdöttek, de az óriásit küzdő, és végül fordító Belgium mérkőzhet majd meg a Mexikót felülmúló Brazíliával a negyeddöntőben.

LABDARÚGÁS, VILÁGBAJNOKSÁG, NYOLCADDÖNTŐ
Belgium - Japán 3-2 (0-0)
Rosztov, játékvezető: Malang Diedhiou (szenegáli).
Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (Chadli, 65.) – Mertens (Fellaini, 65.), Lukaku, E. Hazard.
Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.
Japán: Kavasima – Sodzsi, Nagatomo, Szakai H., Josida – Sibaszaki (Jamagucsi, 81.), Haragucsi (Honda, 81.), Kagava, Inui, Haszebe – Oszako.
Szövetségi kapitány: Nisino Akira.
Gólszerző: Vertonghen (69.), Fellaini (74.), Chadli (94.) ill. Haragucsi (48.), Inui (52.)

Megtekintések száma: 263 2018-07-02 22:28:18

Élő közvetítések

00:05 - Sport 24
07:00 - Reggeli Start
08:00 - Sport 24
08:10 - Amerikai futball
HFL 2019, Fehérvár Enthroners - Budapest Cowbells, ism.
16:30 - Tenisz
WTA, Az én történetem - Jelina Szvitolina, ism.
10:20 - Labdarúgás
Ligue 1, szezonvisszatekintő 2019/2020, ism.
18:10 - Lovassport
Díjugrató GP, 1. forduló, Kiskunhalas, ism.
20:00 - Labdarúgás
Premier League 1-11 - Paul Robinson, ism.
10:10 - Röplabda
női Bajnokok Ligája, Vasas Óbuda - Luka Bar, ism.
11:40 - Röplabda
női Bajnokok Ligája, Vasas Óbuda - Partizan Tirana, ism.
13:20 - Sport 24
13:25 - Tenisz
WTA-világbajnokság 2017, páros döntő, Babos/Hlavacková - Bertens/Larsson, ism.
LIVE 15:55 - Labdarúgás
Premier League, Leicester - Crystal Palace
18:00 - Tenisz
WTA-világbajnokság 2018, páros döntő, Babos/Mladenovic - Krejciková/Siniaková, ism.
20:00 - Sport 24
20:10 - Labdarúgás