További labdarúgás

Griezmann vezetésével Franciaország 2006 után ismét a legjobb négy között!

A francia labdarúgó-válogatott - a gólt és gólpasszt jegyző Antoine Griezmann hathatós közreműködésével – 2-0-ra diadalmaskodott Uruguay felett, a világbajnokság első negyeddöntőjében.

A fogadóirodák egyértelműen a gallokat tartották esélyesnek az európai – dél-amerikai párharc előtt. Paul Pogbáék félgőzzel is megnyerték csoportjukat, majd az argentinokat 4-3-mal intézték el a nyolcaddöntőben. Óscar Tabárez tanítványai is simán, kilenc ponttal lettek csoportelsők, majd a legjobb tizenhat között a regnáló Európa-bajnok portugálokat múlták felül, igaz, az azon a meccsen duplázó, majd megsérülő Edinson Cavani péntek délután nem tudta vállalni a játékot.

Az uruk védelme viszont teljes volt, és a tornán eddig csupán egyszer kapituláló hátsó alakzat állta a sarat, és az első játékrészben remekól szűkítette a területeket. Sokáig egy jócskán fölé bólintott Kylian Mbappé-helyzetet, majd egy Matias Vecino-próbálkozást jegyezhettünk föl, aztán a 40. minutumban megtört a jég. Griezmann végzett el szabadrúgást a tizenhatoson kívülről, majd tökéletesen varázsolta a labdát Rafael Varane fejére, ő pedig védhetetlenül csúsztatott a jobb alsóba.

Kevésen múlt, hogy a szünetben mégis 1-1 álljon az eredményjelzőn, ám Lucas Torreira beívelését követően Martín Cáceres fejesét Hugo Lloris hatalmas bravúrral hárította, a kipattanót pedig Diego Godín az égbe bombázta.

A fordulás után Uruguay megpróbált váltani, Tabárez cserékkel próbált frissíteni, ám az egyenlítés helyett eldőlt a találkozó: Griezmann szánta el magát lövésre a 61. percben, középre tartó löketét pedig Fernando Muslera csúnyán bevédte. Ez érthető módon megfogta a pánamerikaiakat, akik ezután már nem tudtak visszajönni a mérkőzésbe, és nem is igazán volt lehetőségük még a szépítésre sem.

A franciák pedig remekül pörgették a hátralévő időt, és megérdemelten diadalmaskodtak 2-0-ra, amelynek eredményeképp 2006 után újfent ott lesznek a vb elődöntőjében - akkor, Németországban végül finálét játszottak és ezüstérmet szereztek.