UEFA Bajnokok Ligája

Az Atlético négyet vágott a Realnak, és megnyerte az európai Szuperkupát!

Az Atlético Madrid együttese elképesztően fordulatos mérkőzésen, 2-2-es rendes játékidőt követően, hosszabbításban 4-2-re verte a Real Madridot, az Észtországban rendezett UEFA Szuperkupa döntőjében.

A matracosoknak volt miért törleszteniük városi riválisuknak, hiszen nemzetközi kupapárharcban még soha nem jutottak túl a királyiakon, ráadásul 2014-ben és 2016-ban is a Bajnokok Ligája fináléját veszítették el a legrangosabb UEFA-klubsorozat aktuális címvédőjével szemben.

A Real oldaláról pedig azért is lehetett különösen érdekes a találkozó, mert a szurkolók először kaphattak választ arra, hogy mire megy a gárda tétmeccsen a Juventushoz távozó gólzsák, Cristiano Ronaldo nélkül, illetve most debütált a kispadon Julen Lopetegui, akinek a Zinédine Zidane által felállított, igencsak magas mércét kellene megugrania.

Felvetések, történelem, statisztikák – no, erre egyáltalán nem volt idő a kezdő sípszó után, hiszen Diego Costa már az első percben hatalmas gólt ragasztott Keylor Navas kapujába. Ez kissé meg is fogta a blancókat, akik azért az első negyedóra után már átvették az irányítást. A fokozódó nyomásnak meg is lett az eredménye: Gareth Bale beadását Karim Benzma bólintotta a hálóba a 27. minutumban. Az első játékrész hátralévő részében több említésre méltó esemény nem történt, így a szünetben 1-1 állt a tallinni eredményjelzőn.

A folytatásra az Atléti jött ki összeszedettebben, és úgy tűnt, kézben is tartja az összecsapást, amikor is a 61. percben Juanfran kezezése miatt büntetőt kaptak a fehér mezesek. Sergio Ramos nem is rontott, így bő egyórányi játékot követően fordított a BL-győztes. Ezt követően persze rákapcsoltak a mérkőzést eltiltása miatt csak a lelátóról figyelő Diego Simeone fiai, és erőfeszítéseiket a hajrához érve siker koronázta.

Marcelo nem engedett ki bedobásra egy labdát, amely így a piros-fehér-kékeké lett, a játékszer Ángel Correához került, ő leverekedte magát az alapvonalig, majd tökéletesen szolgálta ki Diego Costát, aki megszerezte második találatát - és ami fontosabb: kiegyenlített. Mivel a hátralévő szűk negyedórában már nem tudtak fogást találni egymáson a felek, jöhetett a kétszer tizenöt perces ráadás.

Ott aztán Diego Godínék nekimentek ellenfelüknek. A pressziót a Real bekkjei nem viselték jól: Raphael Varane hibája után Diego Costa játszott Parteyhoz, aki pazarul tálalt Saúl Ñíguez elé, ő pedig kapásból gyönyörűen bombázott a bal felsőbe. Még fel sem ócsúdhatott a pofon után a Lopetegui-legénység, máris jött az újabb ütés: egy labdaszerzés után megint Diego Costa volt erőszakos, passzát Vitolo egyből továbbjátszotta Kokénak, aki higgadtan a jobb alsóba belsőzött a 104. percben.

Ugyan a hosszabbításból ekkor még több mint egy félidő hátra volt, ám a BL-ben összesen 13 alkalommal diadalmaskodó alakulat már helyzetet sem tudott kialakítani, az Atlético Madrid pedig nem is akart, hiszen számára a 4-2-es eredmény is tökéletes volt. És, mivel a lefújáskor is ennyi volt az állás, az Európa Liga aranyérmese örülhetett a végén, ugyanis története során harmadik alkalommal hódította el az európai Szuperkupát.

LABDARÚGÁS, UEFA SZUPERKUPA
Real Madrid - Atlético Madrid 2-4 h.u. (1-1, 2-2)
Tallinn, Észtország. Játékvezető: Szymon Marciniak (lengyel).
Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos (Mayoral, 101.), Casemiro (Ceballos, 75.), Isco (Lucas Vázquez, 83.) – Bale, Benzema, Asensio (Modric, 57.).
Vezetőedző: Julen Lopetegui.
Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Szavics, Godín, L. Hernández – Saúl, Koke, Rodri (Vitolo, 71.), Lemar (Partey, 90.) – Diego Costa (Giménez, 109.), Griezmann (Á. Correa, 57.).
Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Benzema (27.), S. Ramos (63. – 11-esből), ill. Diego Costa (1., 79.), Saúl (98.), Koke (104.)

Megtekintések száma: 293 2018-08-16 00:21:43