Jégkorong

A MAC nagyot küzdött, de büntetők után kikapott a Nyitrától - VIDEÓVAL

A MAC Újbuda hatalmas csatában, 1-1-es rendes játékidő után, büntetőkkel kapott ki a HC Nitra csapatától a szlovák jégkorong-bajnokság (Tipsport Liga) pénteki játéknapján. Branislav Rapác góljával a vendégek kerültek előnybe a harmadik harmad elején, ám a legvégén Cameron Burt kiegyenlített. A hosszabbításban nem született gól, így jöhettek a büntetők, amit a nyitraiak bírtak jobban idegekkel.

A MAC eddigi hat meccséből csupán egyet nyert meg, kétszer simán, egyszer hosszabbítás után, egyszer pedig büntetőkkel kapott ki. Egyetlen sikere azonban nagyon szépre sikerült az újbudaiaknak, hiszen a címvédő Banska Bystrica kapott egy négyest a Tüskecsarnokban.

Ezúttal sem várt könnyű feladat Majoross Gergely tanítványaira, hiszen a 12 pontjával a harmadik helyen álló HC Nitra látogatott Budapestre. Eddigi két vereségét egyaránt idegenben szenvedte el a szlovák együttes, így ez, és a legutóbbi meccseken mutatott javuló játék adhatott okot a bizakodásra Pozsgai Tamásék számára.

Az első harmadban remekül is teljesített a hazai együttes, talán az egész sorozatban az eddigi legjobb harmadát produkálta. Sokkal jobban játszott ellenfelénél a MAC, végig dominált az első húsz percben, ám csupán egyetlen dolog, a gól nem akart összejönni a magyar bajnoknak.

A második harmad elején azonban váratlanul előnybe kerülhettek volna a nyitraiak, ám Slovák elhibázta a jogosan megítélt büntetőt. Ezt követően teljesen kiegyenlített játékot láthattunk,a Nitra alaposan feljavult az első játékrészhez képest, teljesen más felfogásban jött ki a jégre Antonín Stavjana csapata. Ebben a játékrészben a vendégek előtt adódtak nagyobb lehetőségek, de Rajna Miklós mindig a helyén volt, főleg az utolsó percben bemutatott védés volt elképesztően nagy bravúr, így a záró játékrész előtt továbbra is 0-0 volt az eredmény.

A harmadik harmad ötödik percében aztán megtört a jég, ám sajnos a vendégek szereztek vezetést, miután Branislav Rapác kotort a kapuba egy Rajnáról kipattanó korongot. A MAC azonban hajtott, becsülettel ment előre, és a végén sikerült is kiegyenlíteni: Cameron Burt közelről bepofozta a pakkot kevesebb, mint két és fél perccel a vége előtt, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás öt percében sem született döntés, így következhettek a büntetők. Első körben Rajna védett, Brown kapufát lőtt, majd Slovák célzott rosszul, Langkow higgadt maradt, így két kör után vezetett a MAC. Ezután azonban sajnos Simboch percei következtek, aki Dansereau, Bodó és Burt lövését is kivédte, míg a túloldalon Rapác is Hrusík is betalált, így végül a Nitra örülhetett, míg Majoross Gergely csapata egy ponttal gazdagodott.