További csapatsportok

Az újabb bravúr elmaradt, Ukrajna legyőzte a remekül teljesítő magyar válogatottat - VIDEÓVAL

A magyar rögbiválogatott 48-24-re kikapott Százhalombattán Ukrajna legjobbjaitól az Európai Nemzetek Kupájában, az egyes konferencia északi csoportjának szombati játéknapján. A magyar együttes két meccset követően 4 ponttal jelenleg a harmadik helyen áll Svédország és Ukrajna mögött.

A magyar válogatott bravúros sikerrel kezdett a csoportban, hiszen egy héttel ezelőtt remek játékkal, 31-16-ra nyert Kisinyovban a számos profi játékost is felvonultató Moldova ellen. Az együttes négy célt is elért a találkozón, így összejött a célbónusz is, aminek köszönhetően 5 ponttal a második helyen áll csoportjában Richie Williams csapata. Ezúttal is kőkemény feladat várt a fiúkra, hiszen az ötös legerősebb csapata, az eddigi egyetlen meccsét a mieinkhez hasonlóan szintén megnyerő Ukrajna látogatott Százhalombattára.

A vendégek kezdtek jobban, hiszen Koszarjov büntetőjével már a negyedik percben előnybe kerültek. Ám hamar jött a válasz Teisenhoffer révén, sőt, akár fordíthattunk is volna, ám a második büntetőt elrontotta a csapat 10-ese. Nem úgy a túloldalon Koszarjov, aki ismét magabiztos volt, így húsz percnyi játék után 6-3-ra vezettek a vendégek.

Nem sokkal később egy nagy hibát kihasználva, Kovács Márk eladott labdáját követően Szniszarenko érte el a meccs első célját. Ezután sajnos beindultak az ukránok, hiszen hat perc alatt újabb két célt értek el, és miután Koszarjov a két jutalomrúgásból szerencsénkre csak egyet értékesített, így hamar 3-25 állt az eredményjelzőn.

Ráadásul Jung Szilárdot sérülés miatt elvesztette a magyar csapat, ám ez sem törte meg a fiúkat, és Gulyás Bendegúz révén megszületett az első magyar cél, ami után Teisenhoffer sem hibázott. A félidő vége előtt azonban megszerezték negyedik céljukat is a vendégek, így a szünetben 30-10-re vezetett Valerij Kocsanov csapata.

A folytatásban sem álltak le Koszarjovék, hiszen két-két céllal és büntetővel, valamint egy értékesített jutalomrúgással tovább növelték előnyüket. Ám szerencsére Ágotai Ákosnak köszönhetően összejött a második magyar cél is, és miután Teisenhoffer ezúttal sem rontott, így húsz perccel a vége előtt 48-17-re zárkóztak fel a mieink.

Sőt, a félidő második felében még közelebb kerültünk az ellenfélhez, hiszen Thomas Ducrocq újabb magyar célt ért el, Matthew Bradley pedig magabiztosan értékesítette a jutalomrúgást. A hátralevő időben azonban sajnos a negyedik cél és az ezzel járó bónusz sem jött össze, az ukrán válogatott végül 48-24-re nyert a remekül kezdő, és az egész találkozón remek teljesítményt nyújtó magyar válogatott ellen.