Kosárlabda

Egy pont döntött a 2017-es finálé visszavágóján, továbbra is százszázalékos a Real Madrid! - VIDEÓKKAL

A Fenerbahce egy nagyon szoros, fordulatos meccsen 73-72-re legyőzte az Olympiakosz gárdáját, a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 7. fordulójában. A Real Madrid a vártnál nehezebben, de végül 79-74-re nyert a Himki Moszkva ellen.

AZ OLYMPIAKOSZ - FENERBAHCE MECCS HAJRÁJA

Egy igazi pikáns összecsapásra került sor csütörtök este, egészen pontosan egy görög-török párharcra, melyen a fordulót megelőzően a tizedik Olympiakosz fogadta az előző kiírás döntősét, jelenleg a harmadik helyen álló Fenerbahcét. A két gigász vívta a finálét tavaly májusban, akkor végül a Final Fournak otthont adó isztambuliak örülhettek, míg az azóta lejátszott két találkozón egyaránt görög siker született.

A félidőben igazán kiegyenlített volt a párharc. Az első negyedet ugyanis a Fener nyerte meg 21-18-ra, míg a másodikat az Olympiakosz ugyanilyen arányban, így nem nehéz kiszámolni, hogy döntetlen állt a félidőben a Peace and Friendship Stadion eredményjelzőjén.

A harmadik felvonás végén is három egység volt a differencia a két gárda között, ám most a hellének várhatták előnyből az utolsó, mindent eldöntő etapot. A negyedik játékrész elején hamar ledolgozta hátrányát a 2017-es Final Four bajnoka, és döntetlenre állt a találkozó.

Innentől folyamatosan változott, hogy éppen melyik gárda vette át a vezetést. Az utolsó pillanatokban a törökök vezettek négy ponttal. Erre egy Olympiakosz-tripla volt még a válasz, de ezután már nem született több kosár, így a Fenerbahce két meccs után ismét legyőzte a görögöket.

A REAL MADRID - HIMKI MOSZKVA MECCS HAJRÁJA

A Real Madrid címvédőhöz méltóan kezdte az idei kiírást, hiszen a madridiak hat kör után is hibátlanok voltak, aminek köszönhetően - a szintén 100%-os CSZKA Moszkvával karöltve - a tabella élén álltak.

Ezzel szemben a Himki pocsékul szerepelt idáig, ugyanis eddig csupán egyetlen egyszer nyert, az ötödik fordulóban hazai pályán verte 87-72-re a Gran Canariát. Ebből is látszik, hogy a mostani idényben még nem nyert idegenben a moszkvai gárda, így nagy meglepetés lett volna, ha épp az éllovas ellen szakadt volna meg Jorgosz Bartzokasz csapatának pocsék sorozata.

A meccset a vártaknak megfelelően a madridiak kezdték jobban, és az első negyed végén 7 ponttal vezettek. A második játékrészben 13 egység is volt a két gárda között, ám a vendégek nem adták fel, és a félidőben 41-35 volt az állás.

A harmadik etap végén már az oroszoknál volt az előny, de az utolsó két pontos a blancók nevéhez fűződött, így egy ponttal a madridiak vezettek az utolsó 10 perc előtt. A negyedik felvonásban a címvédő jobban koncentrált és óriási csatában végül 79-74-re diadalmaskodott, megőrizve ezzel hibátlan mérlegét.

11:00 - Labdarúgás
angol Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés, Manchester United - Manchester City, ism.
12:50 - A nap hőse
13:00 - Sport 24
13:05 - Labdarúgás
Premier League, Everton - Newcastle, ism.