Kosárlabda

A Fener lazán hozta a kötelezőt, a Maccabinak az edzőváltás sem segített egyelőre - VIDEÓKKAL

A Fenerbahce 100-79-re legyőzte Darüssafakát a kosárlabda Euroliga 8. fordulójában. Az Anadolu Efes sem hibázott a gyengélkedő és edzőváltáson átesett Maccabi Tel-Aviv ellen, az isztambuliak 90-77-tel küldték haza az izraelieket.

Korántsem fut jó szezont a Maccabi Tel-Aviv, hiszen 7 forduló után mindössze egy győzelmet sikerült összeszednie a csapatnak. Ezúttal sem várt könnyű feladat az izraeliekre, hiszen az idén remeklő Anadolu Efeshez látogattak, ám némi reményt adhatott nekik, hogy Joannisz Szfairopuliszt nevezték új edzőjüknek.

Az első félidőben viszont nem mutatott túl meggyőző játékot a Maccabi, kapaszkodott és tartotta magát ugyan, de átütő erő nem volt fellelhető, így a szünetben 38-31 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed is hasonlóan zajlott, mint az első kettő, az Anadolu stabilan hozta a pontokat elől, melyre a Tel-Aviv sok esetben csak hibákkal tudott válaszolni, így az utolsó felvonásra kilencpontosra nőtt a török előny. Ekkor sem változott sok minden a pályán, pontatlan offenzívákkal próbálkoztak a vendégek, melyet a 47%-ban értékesített kétpontosok is jól alátámasztanak. Az isztambuliak szépen működtek együtt csapatként, a pontokat is szépen elosztották csapaton belül – hatan is elértek legalább 10 pontot -, így megérdemelten nyertek 90-77-re, begyűjtve ezzel idei hatodik sikerüket.

AZ ANADOLU - MACCABI MECCS HAJRÁJA

A Fenerbahce kötelező városi derbi előtt állt, hiszen a gyengén muzsikáló Darüssafakát látta vendégül. Az első negyedben hamar tisztázódni látszottak az erőviszonyok, hiszen a sárga mezesek rögtön 15 pontos előnyt kovácsoltak maguknak. A szünet előtt faragott hátrányából a vendég csapat, majd a harmadik negyed elején kihasználta, hogy a házigazdák álmosan jöttek vissza a félidőről, és egészen öt pontra visszajött. A Fener azonban megrázta magát, és különösebb erőlködés nélkül ismét magabiztos fórt alakított ki. Az utolsó negyedben végleg lezárta a találkozót a török csapat, esélyt sem adva ellenfelének végül 100-79-cel hozta a kötelezőt.