Kosárlabda

Pontszegény meccsen győzött az Olympiakosz, erőlködés nélkül maradt hibátlan a Real - VIDEÓKKAL

Az Olympiakosz 72-62-re diadalmaskodott a Bayern München otthonában a kosárlabda Euroliga 8. fordulójában. A játéknap zárómeccsén a Real Madrid közepes teljesítménnyel fektette két vállra a Gran Canariát.

Noha még igencsak a szezon elején vagyunk, a Bayern München nem kelti az újonc látszatát, hiszen jelenleg a rájátszást érő nyolcadik helyen állt az Euroligában. Az Olympiakosz viszont a tőle megszokottnál gyengébben teljesít, hiszen csak tizedik volt a forduló előtt a tabellán.

A hazai pálya természetesen a müncheniek mellett szólt, ám a görögöknek égető szüksége volt a győzelemre, így szoros mérkőzésre számíthattunk. Ennek megfelelően az első negyedben egyik irányba se billent a mérleg nyelve, de félidőre is csak négy pont volt a különbség a vendégek javára. Ekkor már leszűrhettük, hogy ez a mérkőzés nem egy All-Star-gálához fog hasonlítani, hiszen az eredményjelzőn csupán 27-31 állt.

A második félidő elején folytatódott a fej-fej melletti küzdelem, az utolsó negyedre két pont volt a csapatok közti differencia. Ekkor aztán egy fokozattal feljebb kapcsolt az Olympiakosz, és a rutinos, ám egész meccsen halovány Vaszilisz Szpanulisz a legfontosabb pillanatokban szórt be néhány kosarat, mellyel elegendő fórt alakítottak ki a fehér mezesek a végéig. A pireusziak így nagyon értékes győzelmet arattak, de a Bayern továbbra sem lehet csalódott, hiszen remekül helytáll újoncként az Euroligában.

A BAYERN - OLYMPIAKOSZ MECCS HAJRÁJA

Spanyol derbit is rendeztek kedd este, a még hibátlan Real Madrid a Gran Canariát fogadta otthonába. A királyiak előtt kemény napok állnak, hiszen csütörtökön ismét az Euroligában, majd hétvégén a Barcelona elleni spanyol rangadón kell bizonyítaniuk. Sergio Llull és Ognyen Kuzmics sérülés miatt hiányzott a keretből, míg Gustavo Ayon a padon figyelte és pihente végig a meccset. Az első félidőben bátran kezdtek a kanári-szigetekiek, rendre beakadtak a duplák és néhány tripla is, míg a Real láthatóan félgőzzel játszott csak, így a félidőben 47-43-ra álltak a csapatok.

A harmadik negyedben nem nagyon potyogtak a kosarak, de a vendégek tartották magukat, így némi reményszikra még maradt az utolsó felvonásra. Ott már viszont lezárta a meccset a fővárosi együttes, még nyolc ponttal növelte előnyét, s végül 89-76-tal fejezte be a találkozót.