A farkasok nem voltak harapósak, de így is elintézték a Bolognát

Az AS Roma együttese finoman szólva is döcögős játékkal verte meg hazai pályán 2-1-re a Nagy Ádámot ezúttal is mellőző Bolognát, a labdarúgó Serie A 24. fordulójának záró összecsapásán. Az első félidőben abszolút a vendégek domináltak, de elpuskázták helyzeteiket, ezt pedig a fővárosiak a fordulás után kihasználták: előbb Alekszandar Kolarov értékesített egy büntetőt, majd Federico Fazio is betalált. Szinisa Mihajlovics legényei a hajrában ugyan szépítettek, de az egyenlítés már nem jött össze, így Eden Dzekóék - ha nehezen is, de - begyűjtötték mindhárom pontot.

(fotó: Twitter)

LABDARÚGÁS, SERIE A, 24. FORDULÓ
AS Roma - Bologna 2-1 (0-0)
Stadio Olimpico, Róma. Játékvezető: Marco Di Bello.
Roma: Olsen - Florenzi (Santon, 83.), Manolasz, Fazio, Kolarov - Pellegrini, N'Zonzi, Cristante (El Shaarawy, 46.) - Zaniolo, Dzeko, Kluivert (De Rossi, 68.).
Vezetőedző: Eusebio Di Francesco.
Bologna: Skorupski - Mbaye, Danilo, Helander, Dijks - Poli (Dzemaili, 72.), Pulgar (Falcinelli, 75.), Edera (Svanberg, 66.) - Sansone, Santander, Soriano.
Vezetőedző: Szinisa Mihajlovics.
Gólszerző: Kolarov (55. - tizenegyesből), Fazio (73.), illetve Sansone (84.).

90+4. perc - Vége a találkozónak!

90. perc - Négy perc hosszabbítás vár ránk.

84. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Sansone cselezte be magát balról a tizenhatoson belülre, majd amikor már elég védőn áthámozta magát, tökéletesen helyezett a bal alsóba, 2-1!

82. perc - Könnyed gurigázás végén Falcinelli került helyzetbe, de az ötösön belülről mellkason lőtte Olsent.

78. perc - Soriano belőtt labdáját Helander állítgatás nélkül tette kapura, azonban Manolasz bele tudott érni a kísérletre, ami így kevéssel mellé ment.

73. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Egy balról érkező szögletbe De Rossi csúsztatott bele, a hosszún várakozó Fazio pedig kapásból a hálóba vágta a játékszert, 2-0!

62. perc - Edera zúdította rá a labdát messziről - a lövés nem sokkal kerülte el a farkasok kapuját.

58. perc - A sarokrúgás után római ellentámadást láthattunk, melynek végén Zanilo került helyzetbe, de éles szögből leadott lövését Skorupski bravúrral védte.

57. perc - Kis híján ott az egyenlítés! Poli bődületes kapáslövése megpattant N'Zonzin, de a nagyot nyújtózó Olsen szögletre tudta tolni a próbálkozást!

55. perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet a Roma, mondhatni, hogy a semmiből! Dzeko továbbítása után El Shaarawyt boríttották fel a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt! A labda mögé Kolarov állt oda, és a bal alsóba bombázott, 1-0!

47. perc - Egy labdaszerzést követően Edera került helyzetbe, de borzasztóan találta el a labdát, amely így Olsen kezébe csorgott.

21:33 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+2. perc - Vége az első félidőnek.

45+1. perc - Mi maradt ki?!?! Egy felívelés után N'Zonzi csúsztatta a labdát éppen Soriano elé, aki átvette, m,ajd ordító helyzetben a felsőlécre bombázta azt! Marad a 0-0!

45. perc - Egy perc ráadás következik.

42. perc - Poli éles tekerésébe nem ért bele senki, így azt az utolsó pillanatig kiváró Olsennek bravúrral kellett védenie. A játékszer így Ederához pattant, ám az ő kísérletét is hárította a hazai portás!

36. perc - Az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki! Egy jobbról érkező beadást Santander remekül fejelte le Soriano elé, ő pedig kapásból tüzelt, de közelről leadott lökete elakadt Olsenben!

30. perc - A kezdeti pörgés után ezekben a percekben főleg a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a kapuk nem forognak veszélyben.

22. perc - Egy tökéletesen végigvitt kontra végén Soriano került helyzetbe, majd egy fölösleges cselt csinált, de védőjéről újra elé került a labda, azt viszont az égbe lőtte a bolognai támadó.

14. perc - Dzeko távoli bombája egy védőn megpattanva jócskán fölé zúgott. A sarokrúgás után Manolasz teljesen szabadon fejelhetett, de bólintása nem talált kaput...

8. perc - Soriano távoli, életerős lövését Olsen tenyerelte szögletre.

4. perc - Dzeko megpattanó próbálkozása lelassult, így azt Skorupski könnyedén szedte fel.

20:30 - A Serie A-meccsekre nem jellemző pontossággal elkezdődött a találkozó.