Kosárlabda

Városi riválisa sem tudta megállítani a Fenert, fontos győzelmet aratott a Milano!

A Fenerbahce továbbra is hibátlan a saját közönsége előtt, miután 84-66-ra legyőzte az Anadolu Effest a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 24. fordulójában. Az Olimpia Milano a Himki Moszkva otthonában diadalmaskodott 90-88 arányban.

(fotó: euroleague.net)

A FENERBAHCE - ANADOLU EFES PÁRHARC UTOLSÓ PERCEI

Az egyik legizgalmasabb találkozóra Isztambulban került sor, ahol a listavezető Fenerbahce fogadta a városi rivális Anadolu Efest. Az eddigi 23 meccséből 20-at megnyerő Fener már biztosan ott lesz a rájátszásban, és egy újabb sikerrel a hazai pálya előnyét is bebiztosíthatta a playoffra. Erre, vagyis a győzelemre minden esélye meg is volt Jan Veselyéknek, hiszen legutóbbi hat Euroliga találkozójukból ötöt megnyertek, míg hazai pályán még hibátlanok voltak a mostani idényben (12 meccs, 12 győzelem).

Az első negyed még kiegyenlített csatát hozott, ám a második játékrészben a tavalyi döntős együttes 11 ponttal többet hozott össze ellenfelénél, így a félidőben 43-29 állt az eredményjelzőn.

A harmadik etapban az Anadolu Effes picit jobban célzott, ám az utolsó felvonás ismét a Fenerről szólt. A sárga-kékek 27 egységet hoztak össze, míg a vendégek 19-et, így a hazaiak továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát.

A HIMKI MOSZKVA - OLIMPIA MILANO MECCS HAJRÁJA

Nagy csata volt várható Moszkvában, ahol a nyolcba kerülésért hajtó Himki fogadta a hatodik Olimpia Milano gárdáját. Az olaszok négymeccses győzelmi sorozattal érkeztek az orosz fővárosba, és egy újabb diadal rendkívül fontos lett volna a számukra, ám igaz ez a hazaiakra is, így egy igazán izgalmas mérkőzésre volt kilátás a Mityiscsi Arénában.

Az első két negyedben az oroszok céloztak jobban, aminek köszönhetően kilencpontos előnyre tettek szert. A harmadik etapban sikerült is őrizni az előnyt, ám az utolsó felvonásban az olaszokat mintha kicserélték volna. Ennek az lett az eredménye, hogy egy rendkívül izgalmas végjátékot követően végül két egységgel többet szereztek a milánóiak, így magabiztosan őrzik a tabellán a hatodik helyüket.