Ismét pontokat veszített az Inter, óriási lehetőség előtt áll a Milan!

Az Inter együttese Cagliariban szenvedett 2-1-es vereséget az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Az első félóra nem hozott sok izgalmat, majd egy szabadrúgás után Luca Ceppitelli juttatta előnyhöz együttesét. Nem sokáig szomorkodtak a milánóiak, ugyanis Lautaro Martínez hamar kiegyenlített. Nem sokáig örülhettek azonban a kék-feketék, hiszen Leonardo Pavoletti kapáslövésével újra a vendéglátók jutottak előnyhöz. A második játékrészben a vendégek rengeteg helyzetet dolgoztak ki, amikkel nem tudtak élni. A hosszabbításban Nicolo Barella még kihagyott egy büntetőt, de ez már nem befolyásolta a három pont sorsát. A Milan pedig ha nyer szombaton, úgy megelőzi a városi riválisát a tabellán.

(fotó: Twitter)

SERIE A TIM, 26. FORDULÓ
Cagliari - Inter 2-1 (2-1)
Helyszín: Cagliari, Sardegna Aréna. Játékvezető: Luca Banti.
Cagliari: Cragno - Srna, Pisacane, Ceppitelli, Pellegrini - Faragó, Cigarini (Bradaric, 70.), Ionita (Padoin, 86.) - Barella - Joao Pedro (Deszpodov, 81.), Pavoletti.
Vezetőedző: Rolando Maran.
Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah (Candreva, 83.) - Vecino (Borja Valero, 68.), Brozovic (Ranocchia, 88.) - Politano, Nainggolan, Perisic - Lautaro Martínez.
Vezetőedző: Luciano Spalletti.
Gólszerzők: Ceppitelli (31.), Pavoletti (43.) ill. Martínez (38.)

90+6. perc - Véget ért a találkozó.

90+2. perc - Rég láttunk ilyen pocsék büntetőt! Barella jó formán a stadionból is kilőtte a labdát. Marad a 2-1!

90. perc - Skriniar buktatta Deszpodovot a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig gondolkodás nélkül a büntetőpontra mutatott.

85. perc -
Martínez félfordulatból próbálta megszerezni az egyenlítő gólt, de Cragno a kapufa segítségével szögletre tolta a labdát.

82. perc - Borja Valero remek lövőcsellel verte át védőjét, de a tizenegyespont környékéről csúnyán fölé bombázott.

79. perc - Martínez ismét fejjel próbálkozott: nem sokkal ment mellé a játékszer.

69. perc - Nainggolan beadását Martínez bólintotta fölé.

57. perc - Pavoletti lövése csak a nézőkre jelentett veszélyt.

55. perc - Igazi tűzijáték zajlott a Cagliari kapuja előtt, de Cragno hárította az összes kísérletet.

53. perc - Politanónak valószínűleg nem az volt a célja, hogy messzebbre lőjje a labdát, mint Martínez. Mindenesetre sikerült.

50. perc - Martínez távoli lövése landolt a lelátón.

21:34 - Elkezdődött a második játékrész.

45+2. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Kettő percet hosszabbított a játékvezető.

43. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ismét vezet a Cagliari! A rutinos Srna kiválóan varázsolta oda a játékszert Pavoletti lábára, az olasz támadó pedig igazítás nélkül bombázott a hálóba. 2-1.

40. perc - Faragó kapáslövése nem jelentett veszélyt az Inter kapujára.

38. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített az Inter! Nainggolan remekül tolta meg a labdát a jobb oldalon, majd a belga beadását Martínez fejelte a kapuba, Cragno lábai között. 1-1.

32. perc - Majdnem kettőre nőtt a hazaiak előnye! Pellegrini beadását Joao Pedro fejelte meg remekül, Handanovic azonban egy hatalmas bravúrt mutatott meg. A kipattanóra Faragó érkezett jó ütemben, de közvetlen közelről nem találta el a kaput.

31. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Cagliari! Egy szabadrúgást követően Ceppitelli emelkedett a legmagasabbra, és védhetetlenül bólintotta a kapuba. 1-0.

28. perc - Asamoah mellől adták be a labdát könnyedén, Handanovic azonban résen volt.

15. perc - Pavoletti lövését rettentően rossz helyre ütötte Handanovic: Joao Pedro elől kellett menteniük a hazai védőknek.

11. perc - A másik oldalon Perisic kapáslövése jó irányba tartott, de Cragno könnyedén hárított.

10. perc - Ionita fejese kerülte el a kaput.

20:31 - Elkezdődött a mérkőzés.