UEFA Európa Liga

Szoboszlai gólpasszal debütált, a Salzburg szép győzelemmel búcsúzott

A Salzburg együttese ugyan 3-1-re legyőzte hazai pályán a Napolit az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, ám ennek ellenére az olasz együttes lesz ott a legjobb nyolc között, köszönhetően az első mérkőzésen aratott 3-0-s sikerének. A hazaiaknál Szoboszlai Dominik kezdőként 74 percet töltött a pályán, és a magyar középpályás rögtön egy gólpasszal és debütált első európai kupameccsén az osztrák csapat mezében.

(fotó: Twitter)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Salzburg - Napoli 3-1 (1-1) -  Továbbjutott a Napoli, 4-3-as összesítéssel.
Helyszín: Salzburg Stadion, Salzburg. Játékvezető: Carlos del Cerro Grande (spanyol).
Salzburg (4-3-1-2): Walke - Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer - Mwepu (Gulbrandsen, 59.), Samassékou, Szoboszlai (Leitgeb, 74.) - Wolf - Minamino (Haland, 86.), Dabbur.
Vezetőedző: Marco Rose.
Napoli (4-4-2): Meret - Hysaj, Chiriches (Malcuit, 78.), Luperto, Mário Rui - Callejón, Allan, Fabián Ruiz, Zielinski (Diawara, 74.)) - Mertens (Younes, 88), Milik.
Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Gólszerző: Dabbur (25.), Gulbrandsen (65.), Leitgeb (92.) ill. Milik (14.)

90+4. perc - Vége a találkozónak, a Napoli 4-3-as összesítéssel jutott be a negyeddöntőbe!

90+2. perc - Góóóóóól, újabb hazai találat! Egy szabadrúgás utáni nagy kavarodást követően került végül a labda Leitgeb elé, a rutinos játékos pedig jobbal, 10 méterről a rövid alsóba lőtt! 3-1!

87. perc - Egy jobbról érkező beadást Dabbur küldött kapura akrobatikus mozdulattal, ám a labda a bal kapufán csattant.

75. perc - Minamino lőtt 17 méterről, Meret tolta szögletre a veszélyes löketet.

65. perc - Góóóóól, vezet a Salzburg! Szoboszlai passzát követően Wolf tette ki a labdát a balján érkező Ulmernek, a balhátvéd remekül centerezett, a berobbanó, alig hat perce csereként pályára lépő Gulbrandsen pedig öt méterről a kapuba lőtt! 2-1!

19:56 - Elkezdődött a második játékrész!

45+1. perc - Vége az első félidőnek!

43. perc -
Wolf és Minamino játszott össze szépen a Napoli 16-osa előtt, utóbbi egy szép cselt követően ballal tüzelt, ám a lapos lövés elsuhant a bal alsó mellett.

37. perc - Szoboszlai jobbról elvégzett szögletét Onguéné fejelte nem sokkal kapu mellé.

28. perc - Fabián Ruiz lőtt ballal, jó 20 méterről, a labda azonban a jobb kapufán csattant.

25. perc - Góóóóóóól, egyenlít a Salzburg! Szoboszlai szerzett labdát a Napoli térfelének közepén, majd remekül passzolt Dabburnak, aki előbb egy remek csellel átverte védőjét, majd jobbal, 7 méterről a kapuba lőtt! 1-1!

14. perc - Góóóóóóóól, vezet a Napoli! Egy labdaszerzést követően Mário Rui játszott össze Zielinskivel, a portugál balbekk lapos beadása egy hazai védőn felpattant, Walke még belekapott a labdába, ami így Milik felé szállt, a lengyel támadó pedig akrobatikus mozdulattal, 5 méterről a kapuba lőtt! 0-1!

10. perc - Fabián Ruiz szerzett meg egy szöglet utáni lepattanót, majd ballal középre ívelt, Milik csúsztatását azonban könnyedén védte Walke.

18:55 - Elkezdődött az összecsapás!

Megtekintések száma: 1516 2019-03-14 21:00:00