Német labdarúgás

A Bayern nem tudta kihasználni a Dortmund botlását

A listavezető Bayern München erejéből mindössze 1-1-es döntetlenre futotta a hajrában 11-est hibázó, kiesés elől menekülő Nürnberg otthonában, a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. Szalai Ádám betalált, de a Hoffenheim 4-1-es pofonba szaladt bele a Wolfsburg ellen.

A második helyezett Borussia szombaton meglepetésre simán, 4-1-re kikapott hazai pályán a Schalkétól a Ruhr-vidéki derbin, így a müncheniek abban a tudatban léptek pályára a Nürnberg vendégeként, hogy egy esetleges győzelemmel négypontos előnyre tehetnek szert üldözőjükkel szemben, és három mérkőzéssel a pontvadászat vége előtt ez már-már garancia lehetett volna a végső sikerre.

A Bayern azonban már a gól nélküli döntetlennel záruló első játékrészben sem játszott túl meggyőzően, a fordulás után pedig még nagyobb bajba került: egy Sven Ulreichről kipattanó labdát Matheus Pereira gyönyörűen lőtt a jobb alsóba, megszerezve ezzel a vezetést a házigazdának az 51. percben. Ez persze felébresztette a bőrnadrágosokat, akik ezt követően több lehetőséget is kialakítottak, és a 75. minutumban – Serge Gnabry révén – össze is jött az egyenlítés.

A hajrában is a látogatók akarata érvényesült, ám kis híján a piros-feketék zsebelték be mindhárom pontot: az Alphonso Davies könyökléséért megítélt büntetőt azonban Tim Leibold a bal kapufára bombázta a 91. percben, így maradt az 1-1, ami igazából egyik gárdának sem jó – a Bayern így is egy egységgel növelte fórját a BVB-vel szemben, ám a Nürnberg ötpontos lemaradásban van a 16., osztályozót érő pozícióban álló Stuttgarttal mögött.

A vasárnapi játéknap másik meccsén Szalai Ádám kezdett a Wolfsburgot fogadó Hoffenheimben, és a magyar válogatott támadó a kilencedik minutumban vezetést is szerzett kenyéradójának. Nem sokkal később Andrej Kramaric megduplázhatta volna a TSG előnyét, de tizenegyese a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A farkasok pedig megbosszulták ezt, még az első félidő vége előtt egalizáltak, a szünetet követően pedig háromszor is bevették Oliver Baumann kapuját, így végül 4-1-re diadalmaskodtak.