UEFA Európa Liga

Az Arsenal kétgólos előnnyel utazhat a valenciai visszavágóra

Az Arsenal ugyan hamar hátrányba került, de végül a duplázó Alexandre Lacazette vezérletével 3-1-re legyőzte a Valenciát az UEFA Európa Liga elődöntőjének első mérkőzésén, így kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ARSENAL - VALENCIA 3-1 (2-1)
London, Emirates, játékvezető: Clement Turpin (francia)
Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny (Nacho Monreral, 82.), Papasztatopulosz - Maitland-Niles, Guendouzi (Torreira, 58.), Xhaka, Kolasinac - Özil (Mkitarjan, 75.) - Aubameyang, Lacazette.
Menedzser: Unai Emery.
Valencia: Neto - Piccini, Roncaglia, Gabriel Paulista, Garay, José Gaya - Soler (Wass, 71.), Diakhaby, Parejo - Rodrigo (Santi Mina, 88.), Guedes (Gameiro, 71.).
Vezetőedző: Marcelino.
Gólszerző: Lacazette (18., 25.), Aubameyang (90.), ill. Diakhaby (11.)

90+5. perc - Vége a mérkőzésnek.

90. perc - Közben négy perc a ráadás.

90. perc - Növelte előnyét az Arsenal! Lacazette megpattanó lövését még védte Neto, de ezzel nem szabadult fel a Valencia kapuja: Kolasinachoz került a labda, aki átívelt a túloldalra, ott pedig Aubameyang nem hibázott. 3-1

82. perc - Gameiro emelgetett a tizenhatoson belül, majd kapu fölé lőtt.

73. perc - Gameiro helyzetbe is kerül, de nem tudja átemelni a labdát a kivetődő Cech felett, a kapus szögletre ment.

71. perc - Marcelino kettős cserével próbál frissíteni, érkezik Wass és Gameiro.

67. perc - Az ötösön belül álló Lacazette-hez jutott el egy lecsorgó labda, de a francia támadó ezt sem tudta a hálóba küldeni, Neto kétszer is hárított.

63. perc - Lacazette közel állt ahhoz, hogy a harmadik gólját is megszerezze, de Aubameyang beadása után hatalmas helyzetben a labda mellé fejelt...

50. perc - Soler ígéretes lövést küldött kapura távolról, azonban Diakhaby rosszul helyezkedett, és a labda róla vágódott az alapvonalon túlra.

22:04 - Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc - Vége a játékrésznek.

45. perc - Egy perc a ráadás.

36. perc - Parejo szabadrúgása vágódott kapu fölé.

33. perc - Xhaka ívelt át a jobbösszekötő helyén érkező Aubameyanghoz, a szabadon hagyott támadó azonban eltörte a labdát, és az a kapu fölé pattant.

28. perc - Xhaka szöglete után Lacazette fejelt kapu fölé.

25. perc - Már az Arsenalnál az előny! Egy balról érkező beadásnál Lacazette elszakadt emberéről, fejesét Neto először a kapufára ütötte, majd kipaskolta, de a labda már jóval túlhaladt a gólvonalon. 2-1

22. perc - Aubameyang harcosan szerzett labdát Solertől, elindult a bal oldalon, de a tizenhatoshoz érve csúnyán kapu fölé emelt.

18. perc - Egyenlít az Arsenal! Aubameyang ugrott ki a balösszekötő helyén, Neto is kijött a kapuból, a gaboni viszont szépen gurított vissza Lacazette-hez, a francia támadó pedig az üres kapuba helyezett. 1-1

15. perc - Parejo lövését Cech tolta ki a jobb sarok elől, Matiland-niles a kipattanót röviden fejelte haza, Guedes közbeugrott, de a kapu fölé emelt.

11. perc - Vezet a Valencia! Parejo szögletét a hosszúról visszafejelték, Diakhaby pedig közvetlen közelről a kapuba stukkolt. 0-1

2. perc - Lacazette esett nagyot Roncaglia szorításában a tizenhatoson belül, Turpin és az alapvonali asszisztens, Benoit Bastien úgy ítélte meg, hogy ezért nem jár büntető.

21:02 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 2045 2019-05-02 23:55:49