Német labdarúgás

A Bayern gyakorlatilag kiejtette a Hannovert, és szinte már bajnok

A listavezető Bayern München gárdája 3-1-re verte saját közönsége előtt a Hannovert, a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. A bajorok ezzel - és a Dortmund Werder Bremen elleni 2-2-jével - újabb lépést tettek az aranyérem felé, míg Thomas Doll csapata már csak matematikailag harcolhatja ki az osztályozót. Hogy a csapatnak egyáltalán ennyi esélye maradt, az Dárdai Pálnak és a Herthának is köszönhető: a berliniek 3-1-re diadalmaskodtak a playoff-helyen álló Stuttgart felett.

A müncheniek az előző körben nem tudták kihasználni a Dortmund Schalke elleni zakóját, hiszen csak 1-1-re voltak képesek a Nürnberg vendégeként, így nem tettek szert már-már behozhatatlan fórra a tabella élén. Ám szombaton itt volt az újabb lehetőség Niko Kovac legényeinek, hogy megint lépjenek egyet a címvédés felé, méghozzá a kiesés elől menekülő,sereghajtó, győzelmi kényszerben lévő Hannover ellen.

A Bayern az első percektől uralta a meccset, ám fölénye egészen a 27. minutumig nem érett góllá: ekkor viszont Robert Lewandowski bólintott közelről a hálóba. A 40. percben pedig megduplázta előnyét a házigazda: Leon Goretzka hajszálpontos lövése kötött ki a jobb alsóban, így a szünetben 2-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban a csereként beálló Jonathas előbb büntetőből szépített, aztán viszont begyűjtötte második sárgáját, így a látogatók hiába faragtak hátrányukból, az 55. minutumban megfogyatkoztak.

A hátralévő időben ennek ellenére is egyenlíthettek volna, de ez nem jött össze, sőt, a hajrában az ugyancsak a padról beszálló Franck Ribéry eldöntötte a találkozót. A bőrnadrágosok 3-1-es sikerüknek köszönhetően voltaképpen bebetonozták első helyüket a táblázaton (hiszen a Dortmund hiába vezetett 2-0-ra a Werder vendégeként, véglül 2-2-t játszott, így az éllovas előnye két összecsapással a pontvadászat vége előtt már négy egység), míg a Hannovernek már csak matematikai esélye van az osztályozó kiharcolására.

Ennyi sem lett volna azonban, ha a Hertha nem múlja felül 3-1-re a 16. pozícióban tanyázó Stuttgartot, amelynek így gyakorlatilag szintén nem mozdulhat előre, vagyis minden bizonnyal playoffra kényszerül majd. A Wolfsburgtól 2-0-ra kikapó Nürnberg is nagyon nehéz helyzetben van, az együttes már csak elméletileg vívhatja ki Bundesliga-tagságának meghosszabbítását. A nemzetközi kupaindulás szempontjából meghatározó rangadón Szalai Ádám kezdett és a 85. percig pályán volt a Hoffenheimben, amely 2-2-re végzett a Mönchengladbach otthonában.