UEFA Európa Liga

Hiába küzdött óriásit a Frankfurt, tizenegyesek után a Chelsea örülhetett

A Chelsea gárdája 1-1-es rendes játékidőt, majd gól nélküli hosszabbítást követően végül büntetőkkel bizonyult jobbnak a Frankfurtnál, a labdarúgó UEFA Európa Liga elődöntőjének visszavágóján, így 2013 után ismét döntőre készülhet a második számú európai kupasorozatban.

Az Eintracht és a Chelsea Németországban – kiegyenlített meccsen – 1-1-re végzett egymással, így a továbbjutás kérdése nyílt maradt, ám az idegenben szerzett gólnak köszönhetően az angolok azért valamivel kedvezőbb helyzetből várhatták a párharc második felvonását.

Azt a második felvonást, amelyet a londoniak kezdtek jobban. Az első percekben abszolút Maurizo Sarri legényei irányítottak, de az első nagy helyzet – Danny da Costa révén – a vendégek előtt adódott, azonban Kepa résen volt, és bravúrral mentett. A következő, hasonlóan nagy lehetőségből már gól született, csak épp a másik oldalon: Eden Hazard ugratta ki pazarul Ruben Loftus-Cheeket, aki okosan gurított a jobb alsóba a 28. minutumban. Bár a szünetig még mindkét fél betalálhatott volna, újabb gól nem esett, így a félidőben 1-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően a Frankfurt nagyon bekezdett, és a 49. percben egyenlített is: Luka Jovics készítette le a labdát lövésre Mijat Gacsinovicsnak, de ő próbálkozás helyett kiugratta Jovicsot, a támadó pedig a hálóba zúdította a játékszert. A mérkőzés – szerencsére – ezután sem ült le, látszott, hogy mindkét együttes igyekszik lerendezni a fináléba kerülés kérdését, és ez helyzetekben is megmutatkozott. Ezek viszont kimaradtak, az állás nem változott a lefújásig, így a csapatok készülhettek a kétszer tizenöt perces ráadásra.

Abban pedig a németek egyértelmű fölénybe kerültek, és a csereként beszálló Sebastien Haller el is dönthette volna a fontosabb kérdéseket, ám előbb lövését David Luiz, majd nem sokkal később fejesét César Azpilicueta mentette a gólvonalról. A hosszabbítás második játékrészében a Chelsea szerzett egy érvénytelen találatot, ám ezen kívül már nem volt sok izgalom (egy Kevin Trapp-védést leszámítva), így 120, összesen pedig nagyjából 210 perc küzdelem után jöhettek a büntetők.

Elsőként Azpilicueta hibázott a második körben (Trapp szép vetődéssel hárított), ám a negyedik párban Martin Hintenegger is kihagyta a maga tizijét, majd miután David Luiz egalizált, Gonçalo Paciência is rontott. Ezt pedig Eden Hazard kihasználta, a kékek ötödikjeként magabiztosan lőtte a labdát a kapuba, így a Chelsea 4-3-ra nyerte a párbajt, és bejutott az Európa Liga fináléjába. És mivel az Arsenal is így tett (egy jóval kevesebb izgalmat hozó párharcban), ez azt jelenti, hogy a Bajnokok Ligája után 2019-ben az EL-ben is angol házidöntőt rendeznek majd.