Az Empoli lefutballozta Torinót, így elmozdult a kieső zónából

A kiesés elől menekülő Empoli 4-1-re legyőzte az európai kupaszereplésért küzdő Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. Rögtön a mérkőzés elején nekiesett ellenfélnek a toszkán együttes, melynek eredménye is lett. Noha a második félidőben a csereként beállt Iago Falquének sikerült gyorsan egalizálnia, utána viszont zsákszámra dolgozta ki a lehetőségeket az Empoli és végül teljesen megérdemelten aratott háromgólos sikert. Ezzel a három ponttal a kékek elmozdultak a kieső zónából.

Fotó: Twitter

SERIE A TIM, 37. FORDULÓ
EMPOLI - TORINO 4-1
Helyszín: Stadio Carlo Castellani. Empoli. játékvezető: Paolo Mazzoleni.
Empoli: Dragowski - Maietta (Veseli, 73.), Silvestre, Dell’Orco - Di Lorenzo, Traoré (Capezzi, 92.), Bennacer, Acquah (Brighi, 64.), Pajac - Caputo, Farias. Vezetőedző: Aurelio Andreazzoli.
Torino: Sirigu - Izzo, Nkoulou, Moretti - De Silvestri, Meité (Zaza, 68.), Rincón, Aina (Falqué, 53.) - Baselli (Lukics, 78.), Berenguer - Belotti. Vezetőedző: Walter Mazzari.
Gólszerző: Acquah (27.), Brighi (65.), Di Lorenzo (70.) Caputo (89.) ill. Falqué (56.)

90+5. perc - Véget ért a találkozó!

90+4. perc
- Belotti centikkel tekert mellé egy veszélyes szabadrúgást.

Négy perc a ráadás.

89. perc - GÓÓÓÓL! Ott a kegyelemdöfés! Farias pazar labdát adott a tizenhatoson belülre Caputónak, aki higgadtan használta ki a ziccert. 4-1

85. perc - A Torino megy előre a szépítésért, ezért az Empolinak van területe kontrázni, így lőhetett az ellenakció végén Caputo, de a kapu mellé célzott.

72. perc - Kis híján jött a negyedik Empoli-gól: ezúttal Traoré kínálta meg Sirigut 17 méterről, de a kapus lért a lövésre és szögletre mentett.

70. perc - GÓÓÓL! Ott a harmadik! Pajac tökéletesen emelte át a védőket, a hosszún pedig Di Lorenzo várta a labdát, majd egy brilliáns csellel elküldve védőjét a rövidbe bombázott. 3-1

65. perc - GÓÓÓÓÓL! Megint vezet az Empoli! Egy gyönyörű hazai akció végén Farias lövését még védte a kapus, de az ismtélés pont a csereként beállt Brighi elé került, aki így az üres kapuba passzolt. 2-1

56. perc - GÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Torino! A csereként beállt Falqué tolta befelé a labdát, majd remekül tekerte el a hosszú alsóba, az pedig a kapufáról a hálóba pattant. 1-1

52. perc - Traorénak gurítottak vissza, de az átvétel után a blokkról levágódott a labda.

16:03 - Elindult a második játékrész.

45+1. perc - Véget ért az első félidő.

43. perc -
Eddig most járt a legközelebb az egyenlítéshez Belotti, a szöglet után a kapufára fejelte a labdát, mely így a gólvonalon álló Traoréról pattant ki. Érik a torinói találtat.

41. perc - Belotti indult be a tizenhatoson belülre, meg is kapta a labdát, de a lövése már gyengére sikerült.

35. perc - De Silvestri ívelte át a hosszúra a labdát, Belotti pedig félollózva húzta kapura a játékszert, de Dragowski hárított.

27. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Teljesen megérdemelten vezet az Empoli! Saját tizenhatosa előtt veszített labdát a Torino, majd Acquah került ziccerbe és szó szerint a hosszú alsóba passzolta a labdát. 1-0

24. perc - Megint Farias lódult meg a kapu felé és újabb átlövéssel próbálkozott, de középre ment a kísérlet.

21. perc - Az Empoli tesz többet a gólszerzés érdekében, de veszélyes támadásokon kívül komolyabb ziccer nem alakult ki Farias lövése óta.

11. perc - Labdát veszített a Torino, ebből kontráztak a hazaiak, a támadás végén pedig Farias tekert a hosszú felső felé, de Sirigu szögletre tornázta a labdát.

15:02 - Elkezdődött a mérkőzés!

Megtekintések száma: 443 2019-05-19 17:03:33