Török labdarúgás

A Fener tovább lökte a kiesés felé az Erzurumsport

A Fenerbahce együttese Victor Moses büntetőjével 1-0-ra nyert az utolsó előtti Erzurumpsor otthonában a török Süper Lig 37. fordulójában. A Fener zsinórban harmadik sikerét aratta és a szezon során először van a top 10-ben, míg a hazaiak nagyon közel kerültek a kieséshez.

(fotó: Twitter)

A MÉRKŐZÉS EGYETLEN GÓLJA

A kiesés ellen küzdő, 17. helyezett Erzurumspor számára rendkívül fontos lett volna a siker, hiszen egy esetleges győzelemmel pontszámban beérné a Göztepét, sőt, meg is előzné, mivel pontegyenlőség esetén az egymás elleni mérleg dönt, és az erzurumiak mindkét alkalommal legyőzték riválisukat.

Azonban nem várt könnyű feladat a hazaiakra, hiszen bár az egész idényben pocsékul szerepelt a Fenerbahce, legutóbbi három bajnokiján hét pontot szerzett, ezzel pedig biztossá vált az isztambuliak számára, hogy a következő szezont is az élvonalban kezdhetik meg.  A két csapat legutóbb decemberben találkozott egymással, és bár a Fener 2-0-ra vezetett a szünetben, az Erzurum BB Lennart Thy 92. percben szerzett góljának köszönhetően végül ponttal távozott Isztambulból.

Az első félidőt követően nagyon úgy tűnt, hogy a mostani találkozó is döntetlennel zárul a felek között, ugyanis nagyon gyenge játékkal rukkolt elő mindkét együttes. Ugyan a vendégek birtokolták többet a labdát, de igazán helyzetig sem jutottak el, akárcsak a hazaiak, ami azért is volt meglepő, mert számukra igencsak nagy téttel bírt a találkozó.

A második félidőben sem változott sokáig semmi, mígnem Sehic kapus szabálytalankodott a 16-oson belül Soldadóval szemben, a játékvezető pedig a VAR segítségével végül büntetőt ítélt a vendégeknek, amit Victort Moses nagyon higgadtan értékesített. Ezt követően felébredtek a hazaiak, már helyzetekig is eljutottak, melyek közül a legnagyobbat Schwechlen a 90. percben hagyta ki, miután senkitől sem zavartatva fejelt öt méterről kapu fölé.

A vége így maradt 1-0 a Fenernek, az isztambuli együttes zsinórban harmadik sikerét aratta és a szezon során először van a top 10-ben, míg a hazaiak maradtak az utolsó előtti helyen és nagyon közel kerültek a kieséshez. Az újonc Ankaragücü viszont megmenekült, miután a másik hétfői találkozón 3-1-re legyőzte hazai pályán a Sivassport.