Megvan Riske idei első, pályafutása második WTA-tornagyőzelme

Alison Riske sikerével zárult a ’s-Hertogenboschban rendezett WTA-torna, miután az amerikai kiválóság a vasárnapi fináléban 0:6, 7:6, 7:5 arányban nyert az első helyen kiemelt Kiki Bertens ellen.

(fotó: Twitter)

Alison Riske az orosz Veronika Kugyermetovát győzte le három szettben az első elődöntőben, míg Kiki Bertens két játszmában búcsúztatta Jelena Ribakinát. Az amerikai kiválóság pályafutása nyolcadik, és idei második döntőjére készülhetett, míg az idén Szentpéterváron és Madridban is diadalmaskodó Bertens karrierje tizedik WTA-győzelmére hajtott a nottinghami fináléban.

Az első helyen kiemelt, hazai közönség előtt játszó holland pazarul kezdte az összecsapást: az első szettben szinte átgázolt ellenfelén, háromszor is brékelte amerikai riválisát, aminek köszönhetően röpke 26 perc alatt húzta be 6:0-ra az első felvonást.

Ám ezt egy rossz mozdulatnál meghúzódott a bal combja, ami miatt ápolni is kellett őt, ám szerencsére tudta folytatni a játékot. Méghozzá remekül, hiszen az első öt gémből négyet is nagyon magabiztosan húzott be. Ám ezt követően kicsit megtorpant, és Riske nagyot küzdve, zsinórban három játékot nyerve visszajött a szettbe (4:4). Sőt, ezt követően is lendületben maradt, és hatalmas csatában, öt(!) meccslabdát is hárítva végül rövidítésben kiharcolta a döntő felvonást.

A harmadik szettet is Bertens kezdte jobban, ám ezután ismét elbizonytalanodott, amit Riske kegyetlenül kihasznált, és brékhátrányát ledolgozva 3:3-ra módosította az állást. Ezután azonban az időjárás ismét közbeszólt, ugyanis elkezdett szakadni az eső, így a mérkőzésvezető félbeszakította a találkozót.

A kb. 25 perces esőszünetet követően 5:5-ig fej-fej mellett haladtak a felek, ám ezután Riske előbb egy lávgémmel hozta saját szerváját, majd pedig első brék- és meccslabdáját kihasználva lezárta az összecsapást.