Angol labdarúgás

A Pool egy félidő alatt lerendezte a Norwichot

A Liverpool együttese 4-0-s első játékrész után végül 4-1-re verte hazai pályán az újonc Norwichot, a labdarúgó Premier League 2019/2020-as idényének első fordulójában. A vörösök az első negyvenöt percben tulajdonképpen erődemonstrációt tartottak, és eldöntötték a fontosabb kérdéseket. A folytatásban a Klopp-legénység visszavett a tempóból, a kanárik pedig szépítettek is, de ez csak kozmetikázásra volt elég: a tavalyi ezüstérmes, Bajnokok Ligája-győztes Mersey-partiak nagyon magabiztos sikerrel kezdték az új szezont. A csapat és a drukkerek azonban aggódva figyelhetik a híreket Alissonról, aki egy kirúgásnál megsérült, és a 39. minutumban le is kellett cserélni...

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE, 1. FORDULÓ
Liverpool - Norwich City 4-1 (4-0)
Anfield Road, Liverpool. Játékvezető: Michael Oliver.
Liverpool: Alisson (Adrián, 39.) - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Szalah, Firmino (Milner, 86.), Origi (Mané, 74.).
Menedzser: Jürgen Klopp.
Norwich: Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis - McLean, Trybull (Hernández, 70.) - Buendía, Stiepermann (Leitner, 58.), Cantwell - Pukki (Drmic, 83.).
Vezetőedző: Daniel Farke.
Gólszerző: Hanley (öngól, 7.), Szalah (18.), Van Dijk (28.), Origi (42.), illetve Pukki (64.)

90+2. perc - Vége a találkozónak!

90. perc - Két perc hosszabbítás vár ránk.

85. perc- Alexander-Arnold kínálta meg Krult egy nagyjából 17 méteres szabadrúgásból, de a holland kapus állta a sarat, és szép vetődéssel védeni hárított.

80. perc - Buendía középre tartó szabadrúgását fogta gond nélkül a hazaiak portása.

79. perc - Leitner pazar keresztlabdáját Hernández vette át üggyel-bajjal, majd rászúrta a játékszert - Adrián magabiztosan védett.

73. perc - Alexander-Arnold gondolt egyet, majd jó 30 méterről lövésre szánta el magát, de csúnyán célt téveszett.

71. perc - Firmino középről leadott próbálkozása egy védőn, nevezetesen Hanleyn megpattanva vágódott szögletre.

64. perc - GÓÓÓÓÓL! Ott a szépítés! Buendía vette észre a leshatáron kilépő Pukkit, akit átvette, majd a jobb alsóba küldte az argentintól kapott labdát, 4-1!

62. perc - Csak mondani kellett, hogy nincs helyzet: Leitner vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd sistergős bombát eresztett meg, amely a két kapufa találkozásán felpattanva hagyta el a játékteret.

60. perc  -Bár a szünet után úgy tűnt, nem lassítanak a vörösök, mostanra azért némileg lassult a játék, az utóbbi percekben nem is láthatott igazi helyzetet az Anfield közönsége..

54. perc - Szalah húzott befelé Godfrey mellett, majd a tizenhatoson belülre érve okosan eltekerte a labdát - centikkel a jobb kapufa mellé...

48. perc - Hihetetlen, mi maradt ki! Előbb Henderson bombáját Krul tolta a felsőlécre, majd Alexander-Arnold bepasszát Firmino a gólvonaltól pár lépésre átvette, és gyakorlatilag maga mögül a kapu mellé pörgette!

22:08 - Némi késéssel ugyan, de kezdetét vette a második játékrész.

45+3. perc - Vége az első félidőnek.

45. perc - Három perc ráadás következik.

42. perc - GÓÓÓÓÓÓL! A kapuscsere sem zavarta meg a Poolt! Alexander-Arnold mesteri beadására Origi érkezett, és a bizonytalankodó Krul mellett a hálóba stukkolt, 4-0! Hol lesz a vége?!?!

39. perc - Érdekes jelenetek, melyet a meccs első cseréje követ: Alisson sérült meg egy kirúgásnál, majd pár perc ápolás után el is hagyta a pályát, helyére a friss igazolás, Adrián áll be a kapuba.

35. perc - Egy vendég szöglet után Trybull bólintott - jócskán a kapu mellé.

31. perc - Micsoda jelenet! Egy jobbról érkező beadás után Firmino mellel átvette, majd fordulásból kapura küldte a labdát, Krul azonban hatalmas bravúrral kiszedte azt a bal sarokból!

28. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ez már három! Szalah tökéletes szögletét az előre húzódó Van Dijk védője, Lewis szorításában fejelte a hálóba, 3-0!

26. perc - Na, ebben már volt erő: Stiepermann pörgette fel magának a labdát a tizenhatos előtt, majd ballal tüzelt - Alisson oldalra tudta paskolni a játékszert.

25. perc - Tetszetős Norwich-támadás végén a vendégek eljutottak lövésig, de Buendía gyengére sikerült lövését Alisson könnyedén fogta.

19. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! A norwichi védők bizonytalanságát, illetve az emiatt létrejött "flipperezést" kihasználva (ide-oda pattogott a labda a tizenhatoson belül) Firmino pöckölte a labdát Szalah elé, ő pedig az ötös magasságából higgadtan a jobb alsóba gurított, 2-0!

16. perc - Egy rossz felszabadítás után Robertson próbálkozott, sistergős lökete nem sokkal ment mellé.

15. perc - Pukki kapott remek kiugratást, de a védők az utolsó pillanatban utolérték, így a finn nem tudott lőni. Fél perccel később már igen, de ezúttal éles szögből nyílt erre lehetősége - a labda elgurult keresztbe a Pool kapuja előtt.

10. perc - Szép vendég kontra végén megint Stiepermann kísérletezett, de ezúttal sem talált kaput.

7. perc - GÓÓÓÓÓL! Méghozzá öngól! Origi tologatta a labdát Aarons mellett, majd valahogy középre gyötörte azt, ahol a menteni igyekvő Hanley pocsékul találta el a játékszert, ami így a lábáról a kapu bal oldalába pattant! Vezet a Pool, 1-0!

5. perc - Alisson rossz passza után Pukki szerzett labdát, majd visszagurította a játékszert, az érkező Stiepermann azonban fölé durrantotta azt.

21:00 - Útjára indult a labda, és vele együtt a Premier League 2019/2020-as szezonja is!

Megtekintések száma: 2667 2019-08-09 22:57:16