Angol labdarúgás

Aubameyang ismét betalált, 10 év után először kezdett két sikerrel az Arsenal

Az Arsenal együttese Alexandre Lacazette és Pierre-Emerick Aubameyang góljával 2-1-re nyert hazai pályán a Burnley ellen a Premier League 2. fordulójában. Lacazette találatára még az első félidőben válaszolt Ashley Barnes, ám a szünet után a Newcastle elleni szezonnyitót eldöntő Aubameyang révén kiharcolta a győzelmet a londoni csapat.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE, 2. FORDULÓ
Arsenal - Burnley 2-1 (1-1)
Helyszín: Emirates Stadion, London. Játékvezető: Mike Dean.
Arsenal (4-2-3-1): Leno - Maitland-Niles, David Luiz, Szokratisz, Monreal - Ceballos (Torreira, 83.), Guendouzi - Nelson (Pépé, 46.), Willock, Aubameyang - Lacazette (Kolasinac, 71.).
Menedzser: Unai Emery.
Burnley (4-4-2): Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters - Gudmundsson (Lennon, 72.), Cork, Westwood, McNeil - Wood (Rodríguez, 61.), Barnes.
Menedzser: Sean Dyche.
Gólszerző: Lacazette (13.), Aubameyang (64.) ill. Barnes (43.)

90+6. perc - Vége a mérkőzésnek!

Négy perc a ráadás.

90. perc -
Pépé alapvonalról okosan visszatett labdáját Torreira küldte kapura, Pope azonban remek védéssel hárított.

76. perc - Pépé lőtt ballal 20 méterről, ám a gyengécske próbálkozás nem okozott gondot a vendégek kapusának.

64. perc - Góóóóól, újra vezet az Arsenal, ezúttal Pope sem tudott már hárítani! Ceballos labdaszerzése után tört kapura a gaboni támadó, aki  jobbal, 16 méterről a jobb alsóba lőtt! 2-1!

63. perc - Ceballos tekert jobbal 19 méterről, Pope azonban szögletre ütötte a labdát.

60. perc - Pépé passzolt remekül az üres területre befutó Aubameyangnak, a gaboni csatár lövését azonban védte Pope.

51. perc - Aubameyang lőtt 18-ról, a labda azonban kapu fölé szállt.

14:32 - Elkezdődött a második játékrész! Unai Emery változtatott, Nelson helyett pályára küldte a Lille-től 80 millió euróért megvásárolt Nicolas Pépét!

45+2. perc - Vége az első félidőnek!

43. perc - Góóól, egyenlít a Burnley! Gyors kontra a másik oldalon is, Wood kapta a bal oldalon a labdát, majd McNeilnek passzolt, aki 17 méterről lőtt, a labda azonban Szokratisz lábán gellert kapott, így került Barnes elé, aki egy átvétel után közelről a hálóba lőtt! 1-1!

41. perc - Gyors kontra végén a Ceballos tolta ki a labdát a jobbján érkező Guendouzi elé, aki jobbal lőtt 13 méterről, Pope azonban lábbal védett.

35. perc - Nelson tört be balról a 16-oson belülre, majd ballal tüzelt, Pope azonban fogta a lövést.

20. perc - Gudmundsson beadását követően Mee fejesét védte Leno.

13. perc - Góóóól, vezet az Arsenal! Ceballos szöglete került Lacazette-hez az ötös jobb sarkánál, a francia támadó előbb kapu felé fordult, majd védőjével a nyakában, estében, jobbal a kapus lábai között lőtt a hálóba! 1-0!

10. perc - Ceballos jobbról érkező szögletét követően a rövid saroknál álló Lacazette csúsztatott bele a labdába, amely végül az egyik vendégvédő testéről vágódott szögletre.

3. perc - Egy lepattanót Pieters lőtt el távolról, ám a balos löket jócskán kapu mellé szállt.

13:30 - Elkezdődött az összecsapás, a vendégek indították útjára a labdát!

Megtekintések száma: 2212 2019-08-17 15:30:04