UEFA Európa Liga

Nehezen indult, de sikerült: EL-csoportkörben a Fradi!

A Ferencváros együttese is ott lesz az UEFA Európa Liga csoportkörében, miután az idegenbeli 0-0-s döntetlen után Budapesten 4-2-re legyőzte a Suduvát.

A Ferencváros kint ígéretes eredményt ért el a 0-0-val, de a visszavágót nagyon rosszul kezdte: a 11. percben egy elpasszolt labda után Verbickas lőtt a hálóba, a labda az egyik védőn irányt is változtatott, így Dibusz Dénes tehetetlen volt.

A gól láthatóan megfogta a Ferencvárost, a félidő második részében tért csak magához Szerhij Rebrov legénysége: a játékrész utolsó tíz percében Bolit csak buktatni tudta Kardum kapus, és hiába sodorta az egyik védő a saját kapujába a labdát, a játékvezető már korábban belesípolt az akcióba, és tizenegyest ítélt. Varga Roland vállalta magára az ítéletvégrehajtó szerepét, és az elmozduló Kardum helyére lőtt.

Sőt, a szünet előtt sikerült megszerezni a vezetést is, ekkor Zubkov került a védők mögé, beadását Boli a kapufa segítségével lőtte a kapuba. Ekkor már a Ferencváros állt továbbjutásra.

Szünet után Zubkov kapufájával akár le is lehetett volna zárni a párharcot, de ehelyett szinte rögtön a litvánok találtak be, Topcagic zárta ki Blazicot, és közelről a kapuba helyezett. Szerencsére nem sokáig álltak továbbjutásra a litvánok, Tokmac Nguen jól helyezett lövését nem érte el Kardum.

Az utolsó percek hoztak még izgalmakat, végül csak a ráadásban dőlt el, Zubkov harcolt ki egy jóindulatúan megítélt tizenegyest, amit Szihnyevics be is lőtt. A Ferencváros így ott van az EL csoportkörében.

Bölöni László Antwerpje botrányos körülmények után hosszabbítás után esett ki az AZ Alkmaar ellen. A már az első félidőben emberhátrányba kerülő belgák a 74. percben megszerezték a vezetést, de a görög játékvezető a túlzott gólöröm miatt kiállította Lamkel Zet is. A 90. percben a hollandok hosszabbításra mentették a párharcot, és ott ki is használták kettős emberelőnyüket. A belga szurkolók többször be akartak szaladni a pályára, de szerencsére nem sikerült nekik, a meccset viszont meg kellett állítani.

Holman Dávid 88 percet játszott a Szalonikiben vereséget szenvedő, de végül továbbjutó Slovan Bratislavában. Az Apollonban Szalai Attila végig a pályán volt, de ő sem tudta megakadályozni, hogy csapata otthon négyet kapjon a PSV-től. Nagy Dominik a 73. percben állt be a Legiába, de csapata a ráadásban kapott góllal kiesett a Rangers ellen.

UEFA EURÓPA LIGA, PLAY-OFF, VISSZAVÁGÓ
Ferencváros - Suduva (litván) 4-2 - tj: a Ferencváros 4-2-vel
Qarabag (azeri) - Linfield (északír) 2-1 - tj: a Qarabag 4-4-gyel, idegenben lőtt több góllal
Riga (lett) - Köbenhavn (dán) 1-0 - tj: a Köbenhavn 3-2-vel
AIK (svéd) - CEltic (skót) 1-4 - tj: a Celtic 6-1-gyel
Apollon (ciprusi) - PSV Eindhoven (holland) 0-4 - tj: a PSV 7-0-val
BATE (fehérorosz) - Asztana (kazah) 2-0 - tj: az Asztana 3-2-vel
Bnei Jehuda (izraeli) - Malmö (svéd) 0-1 - tj: a Malmö 4-0-val
Molde (norvég) - Partizan Beograd (szerb) 1-1 - tj: a Partizan 3-2-vel
PAOK (görög) - Slovan Bratislava (szlovák) 3-2 - tj: a Slovan 3-3-mal, idegenben lőtt góllal
Zorja (ukrán) - Espanyol (spanyol) 2-2 - tj: az Espanyol 5-3-mal
Szpartak Moszkva (orosz) - Braga (portugál) 1-2 - tj: a Braga 3-1-gyel
Hapoel Beer Seva (izraeli) - Feyenoord (holland) 0-3 - tj: a Feyenoord 6-0-val
Trabzonspor (török) - AEK Athén (görög) 0-2 - tj: a Trabzonspor 3-3-mal, idegenben lőtt több góllal
Rijeka (horvát) - Gent (belga) 1-1 - tj: a Gent 3-2-vel
Maribor (szlovén) - Ludogorec (bolgár) 2-2 - tj: a Ludogorec 2-2-vel, idegenben lőtt góllal
Antwerp (belga) - AZ Alkmaar (holland) 1-4 - h. u. - tj: az AZ Alkmaar 5-2-vel, hosszabbítás után
Frankfurt (német) - Strasbourg (francia) 3-0 - tj: a Frankfurt 3-1-gyel
Wolverhampton (angol) - Torino (olasz) 2-1 - tj: a Wolverhampton 5-3-mal
Rangers (skót) - Legia Warszawa (lengyel) 1-0 - tj: a Rangers 1-0-val
Dudelange (luxemburgi) - Ararat-Armenia (örmény) 2-1 - 11-esekkel: 5-4 - tj: a Dudelange 3-3-mal, tizenegyesek után
Guimaraes (portugál) - FCSB (román) 1-0 - tj: a Guimaraes 1-0-val

Megtekintések száma: 484 2019-08-29 21:53:55