További labdarúgás

Olaszország és Spanyolország is őrzi hibátlan mérlegét

Az olasz labdarúgó-válogatott 2-1-re győzött Finnországban az Európa-bajnoki selejtezősorozat K csoportjának rangadóján. Az F jelű hatosban a spanyolok 4-0-ra verték a Feröer-szigeteket.

Igazi rangadót rendeztek a K csoportban, hiszen az öt forduló után hibátlan mérleggel listavezető olaszok a 12 ponttal a második helyen álló Finnországhoz látogattak. A finneknek lett is volna miért visszavágniuk a taljánoknak, hiszen eddigi egyetlen vereségüket épp Udinében szenvedték el még az első fordulóban.

Az első nagy helyzetig egészen a 26. percig kellett várni, ekkor Chiesa passzát követően Sensi lőtt kapásból 17 méterről, Hradecky azonban bravúrral szögletre ütötte a labdát. A hazaiak kapusa ezt követően Florenzi, Immobile és Chiesa próbálkozását is hárította, így a hazaiak kihúzták döntetlennel a szünetig.

Az 59. percben azonban megtört jég, ugyanis Chiesa jobbról érkező beadását követően Immobile fejelt védhetetlenül a léc alá. Nem sokkal később a semmiből jutottak óriási lehetőséghez a finnek, ugyanis Sensi buktatta Pukkit a 16-oson belül, a sértett pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt.

A hajrába fordulva azonban a vendégek is 11-eshez jutottak Vaisanen kezezését követően, Jorginho pedig élt a lehetőséggel és a bal alsóba lőtt. Az eredmény ezután már nem változott, így Olaszország tovább őrzi hibátlan mérlegét, előnye hat pont a 12 egységgel második Finnország előtt.

A harmadik helyre pedig az az Örményország ugrott fel, amely egy gólgazdag meccsen, a duplázó Mhitarjan vezetésével 4-2-re nyert hazai pályán Bosznia-Hercegovina ellen. A vereséget követően lemondott posztjáról Robert Prosinecki, a bosnyákok horvát szövetségi kapitánya. Megszerezte első pontját a sorozatban Liechtenstein, amely hatalmas bravúrt elérve, egy hajrában szerzett góllal ért el 1-1-es döntetlent Görögországban.

Az olaszokhoz hasonlóan a spanyolok is öt sikerrel kezdtek csoportjukban, és ezúttal sem várt rájuk nehéz feladat, hiszen a pont nélkül álló Feröer-szigetek látogatott Gijónba. Ahogy az várható volt, nem is borult a papírforma, és a hispánok a duplázó Rodrigo, és a csereként pályára lépő Alcácer két góljával végül 4-0-ra nyertek.

A skandináv rangadón nem bírt egymással Svédország és Norvégia (1-1), így a svédek megtartották második helyüket, a hátrányuk azonban hét pontra nőtt a spanyolokkal szemben, míg az előnyük egyre olvadt a Máltát csupán 1-0-ra legyőző Románia előtt.

A D jelű ötösben hiába állta a sarat Gibraltár több mint fél órán át Sionban, a svájciak a félidő hajrájában három gólt szerezve hamar lerendezték a meccset. A találkozó legvégén Gavranovic góljával alakult ki a 4-0-s végeredmény, a továbbra is veretlen, és riválisainál egy meccsel kevesebbet játszó Svájc egy pontra megközelítette Dániát, miután az 1992-es Európa-bajnok csupán gól nélküli döntetlent játszott Grúziában. Az élen továbbra is - az ezúttal szabadnapos - Írország áll 11 ponttal, a dánokat (9 pont) és a svájciakat (8 pont) megelőzve.