További labdarúgás

Hatodszorra sem jött össze: itthon is kikaptunk a szlovákoktól

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett Szlovákiától, az Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjának hatodik fordulójában. Északi szomszédaink ezzel a sikerrel pontszámban beérték, jobb egymás elleni eredményüknek köszönhetően pedig meg is előzték Marco Rossi fiait.

Az év meccsének aposztrofált Magyarország – Szlovákia párharcot a mieink nagyobb önbizalommal várhatták, hiszen Marek Hamsíkék pénteken saját közönségük előtt kaptak egy négyest Horvátországtól, és kérdés volt, hogy fel tudnak-e állni abból a pofonból. A magyar csapatot pedig extrán fűthette a bizonyítási vágy: a nemzeti alakulat eddig lejátszott öt összecsapásán még soha nem fektette két vállra a szlovák válogatottat.

Most viszont úgy indult a mérkőzés, hogy joggal hihették a szurkolók, megtörhet ez a rossz sorozat. Dzsudzsák Balázsék alaposan nekirontottak ellenfelüknek, és több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítaniuk, de Martin Dubravka remek napot fogott ki, és nem egyszer szerencséje is volt a kék mezeseknek. Hát még akkor, amikor tulajdonképpen első valamire való lehetőségükből mattolták Gulácsi Pétert: egy lesgyanús beadás után a védők nem tudtak tisztázni, a labda Robert Mak elé került, ő pedig a hálóba pofozta azt a 40. percben.

A szünetig már nem változott az eredmény, ám a fordulás után egyből jött a magyar válasz. Szalai Ádám harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos előtt, a játékszer mögé pedig Szoboszlai Dominik állt oda, és gyönyörűen a jobb felsőbe tekert az 50. minutumban. Ez volt a Salzburg támadójának első gólja piros-fehér-zöld dresszben. Ez nagyon lendületbe hozta Magyarország legényeit, ám, mielőtt túlságosan kedvet kaphattunk volna, érkezett Robert Bozenik, és egy rossz lesreállítás után újból vezetéshez juttatta Szlovákiát az 56. percben.

Ezután persze próbálkoztunk, és kisebb helyzeteink adódtak is, de komoly nyomás alá már nem tudtuk helyezni a vendégek kapuját. A látogatók pedig nagyon rutinosan őrizték az eredményt (Mak révén el is dönthették volna a csatát), és mindent megtettek annak érdekében, hogy lepörgessék a hátralévő időt. Ez végül sikerült is nekik, a nagyszombati 0-2 után a Groupama Arénában is alulmaradtunk a szlovákokkal szemben, akik így pontszámban beértek, és jobb egymás elleni eredményünk miatt meg is előztek minket.

És, ha ez még nem lenne elég: Lovrencsics Gergő megsérült, Nagy Ádám és Baráth Botond pedig eltiltás miatt kénytelen lesz kihagyni a nemzeti tizenegy következő találkozóját…

A játéknap többi mérkőzésén: a horvátok meglepetésre ikszeltek Azerbajdzsánban, a németek 2-0-ra verték idegenben az észak-íreket, a lengyelek gól nélküli döntetlenre végeztek az osztrákokkal, a belgák és a hollandok egyaránt négyet hintettek - előbbi gárda Skóciában, míg utóbbi Észtországban.