Angol labdarúgás

A kétgólos előny is kevés volt az Arsenalnak

Az Arsenal kétgólos előnyt elszórakozva játszott 2-2-es döntetlent a Watford ellen a Premier League 5. fordulójában. A meccset a hazaiak kezdték nagyobb lendülettel, de Pierre-Emerick Aubameyang kétszer is villant, így magabiztos előnnyel vonulhattak az öltözőbe az ágyúsok. A második játékrészben nem az első alkalommal adták el a labdát a londoniak a tizenhatosuk előtt, ám ezúttal nem kegyelmeztek a vendéglátók. A hajrában David Luiz szabálytalankodott a büntető területen belül, Roberto Pereyra pedig gond nélkül értékesítette a tizenegyest, amivel egy pontot begyűjtöttek Quique Sánchez Flores tanítványai.

fotó: Reuters

REMIER LEAGUE, 5. FORDULÓ
Watford - Arsenal 2-2 (0-2)
Helyszín: Watford, Vicarage Road. Játékvezető: Anthony Taylor.
Watford: Foster - Femenía, Dawson, Kabasele, Holebas (Janmaat, 78.) - Doucouré, Capoue - Hughes (Pereyra, 63.), Cleverly, Deulofeu - Gray (Sarr, 54.).
Menedzser: Quique Sánchez Flores.
Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Papasztatopulosz, David Luiz, Kolasinac - Guendouzi (Torreira, 67.), Xhaka, Ceballos (Willock, 60.) - Özil (Nelson, 71.) - Aubameyang, Pépé.
Menedzser: Unai Emery.
Gólszerző: Cleverly (53.), Pereyra (büntetőből, 81.) ill. Aubameyang (21., 32.)

20. Watford 5 0 2 3 4 10 -6 2

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90+2. perc - Egy remek watfordi kontra után Doucouré senkitől sem zavartatva lőhetett kapura, de Leno bravúrral hárított.

90. perc - Négy percet hosszabbított a játékvezető.

84. perc - Deulofeu lövése centiméterekkel kerülte el a kaput. Nem sok kellett ahhoz, hogy a vezetést is megszerezze a Watford.

81. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Pereyra nem hibázott, és kiegyenlítette az állást. 2-2.

79. perc - David Luiz buktatta Pereyrát a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott.

68. perc -
Ezúttal Deulofeu próbálkozott a kígyótérről, de Torreira blokkolta a lövését.

65. perc - Sarr tartotta meg remekül a labdát az ötös vonalánál. de a csereként beállt játékos nem tudott jól ráfordulni a kapura, így mellé ment a lövése.

58. perc - Deulofeu lövése kerülte el nem sokkal Leno kapuját.

53. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépített a Watford. Az Arsenal sokadszorra próbálta meg kihozni a labdát egy kirúgást követően több-kevesebb sikerrel. A watford támadói szemfülesek voltak, Cleverly pedig a 200. Premier League-meccsét egy góllal ünnepelte meg. 1-2.

18:33 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+3. perc -
Véget ért az első játékrész.

45+1. perc - Egy kisebb csetepaté alakult ki a félidő vége előtt.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

44. perc - Holebas szabadrúgását fogta könnyedén Leno.

36. perc - Guendouzi hibázott óriásit a saját tizenhatosa előtt, de Leno kisegítette a fiatal franciát.

32. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettőre növelte előnyét az Arsenal! Özil ugratta ki remek ütemben Maitland-Nilesot a jobb oldalon, aki egyből középre passzolta a labdát, Aubameyangnak pedig már csak az üres kapuba kellett tessékelni a játékszert. 0-2.

21. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést az Arsenal! Egy remek labdaszerzést követően Kolasinac futott fel zavartalanul az ellenfél tizenhatosáig, majd Aubameyangnak passzolta a labdát, aki higgadtan gurította a játékszert a kapuba. 0-1.

20. perc - Pépé veszélyes tekerése kerülte el pár centiméterrel a kaput.

13. perc - Deulofeu remek szólóját követően Holebas bombázta a labdát a nézőtérre.

11. perc - Cleverly távoli lövését leno tolta bravúrral szögletre.

17:30 - Elkezdődött a meccs.

Megtekintések száma: 1152 2019-09-15 19:30:56