UEFA Európa Liga

A Ludogorec visszavágott a Fradinak, ismét kikapott a CSZKA

Otthon kapott ki simán 3-0-ra a Ferencváros együttese a Ludogorec csapatától a labdarúgó UEFA Európa Liga csoportkörének második fordulójában. A H jelű kvartett másik meccsén a CSZKA Moszkva kikapott hazai környezetben az Espanyoltól. Az AS Roma nem bírt az osztrák meglepetéscsapattal.

Magyar szempontból a legérdekesebb csoport a H jelű kvartett, ugyanis ebben szerepel az egyetlen magyar együttes, a Ferencváros. A zöld-fehérek az első körben meglepetésre döntetlent játszottak az Espanyollal Barcelonában, ezúttal pedig egy papíron könnyebb feladat következett volna, hiszen ezen a csütörtökön Szerhij Rebrov mester tanítványai azt a Ludogorecet fogadták, amelyet oda-vissza legyőztek (2-1, 3-2) a Bajnokok Ligája selejtezőjében még júniusban.

Nos, ez a meccs csak papíron volt könnyebb a magyar bajnok számára, azonban gyakorlatban mégsem ez lett a könnyebb találkozó. A bolgár aranyérmes ugyanis már a harminchatodik másodpercben megszerezte a vezetést egy gyors támadás végén Jody Lukoki góljával, majd az első félidő hajrájához közeledve Rafael Forster ragasztott egy hatalmas nagy gólt Dibusz Dénes kapujának jobb felső sarkába.

Ekkor már veszni látszott a mérkőzés, de még a szünet előtt Dragos Grigore visszaadta a zöld-fehér reményeket. A vendégek román védője ugyanis ekkor kapta meg második sárgáját, így igencsak idejekorán mehetett zuhanyozni. Azonban a magyar együttes nem igazán tudott mit kezdeni az emberelőnnyel a folytatásban, sőt… A hatvannegyedik percben ugyanis a szöglet után Forster ezúttal fejjel volt eredményes, így beállította a 0-3-as végeredményt, amivel a Ludogorec visszavágott a Fradinak a nyári dupla vereségért.

A csoport másik meccsén a CSZKA Moszkvának nagyon fontos lett volna, hogy legyőzze az orosz fővárosban az Espanyolt, hiszen a hazaiak az első körben hatalmas meglepetésre egy 5-1-es zakóval kulloghattak haza Bulgáriából. Nos, ez nem jött össze nekik, hiszen a katalánok Vu Lej és Victor Campuzano találataival megnyerték a meccset, így a CSZKA továbbra is a csoport utolsó helyén áll nulla ponttal.

A CSZKA - ESPANYOL MECCS GÓLJAI:

Az első játéknap egyik legnagyobb meglepetését a Wolfsberg szolgáltatta, ugyanis két héttel ezelőtt a Mönchengladbach otthonában gurított egy négyest. Az osztrák gárda ezúttal egy újabb nagycsapattal mérhette össze az erejét, az AS Romával. Az olaszok jobban kezdtek, hiszen az első félidő derekán Leonardo Spinazzola révén megszerezték a vezetést, azonban a hazaiak ezúttal sem adták könnyen magukat, aminek meg is lett az eredménye: a fordulás után ugyanis Michael Liendl kiegyenlített. A folytatásban több gól nem esett, így a hazaiak továbbra is a várakozásokon felül szerepelnek.

A WOLFSBERG - ROMA MECCS GÓLJAI:

Holman Dávid hatvannyolc percet játszott kezdőként abban a Slovanban, amely a 2-2-es végeredménynek köszönhetően pontot csent a Braga otthonából.

05:55 - Labdarúgás
Ligue 1 Classic Rennes - Nantes 2015/2016, ism.
07:45 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Blázsik Zsófia, ism.
ÉLŐ 07:55 - Reggeli Start
09:00 - Sport 24
09:10 - S.E.F.T.
09:20 - Labdarúgás
Serie A TIM, SPAL - Udinese, ism.
11:10 - Labdarúgás
Serie A TIM, Hellas Verona - Internazionale, ism.
22:15 - Labdarúgás
Premier League, Aston Villa - Manchester United, ism.
Premier League, Bournemouth - Tottenham, ism.
14:45 - Labdarúgás
Premier League, Sheffield United - Wolverhampton, ism.
16:35 - Sport 24
16:45 - Labdarúgás
Premier League, Manchester City - Newcastle, ism.
18:35 - Jégkorong
szlovák Extraliga, DVTK Jegesmedvék - Slovan Bratislava, ism.
21:05 - Sport 24
21:20 - Lovassport
Díjugrató GP, 1. forduló, Kiskunhalas, ism.
23:10 - Csizmaszár
Serie A TIM Magazin, ism.
spanyol Szuperkupa, Atlético Madrid - Real Madrid, ism.
15:20 - Tenisz
WTA-világbajnokság, 2017, páros döntő, Babos/Hlavácková - Bertens/Larsson, ism.
17:50 - Tenisz
WTA-világbajnokság, 2018, páros döntő, Babos/Mladenovic - Krejciková/Siniaková, ism.
19:50 - Sport 24
20:05 - Amerikai Futball