A Napoli két ponttal fizetett a kihagyott helyzetekért

A Napoli együttese 2-2-re végzett saját közönsége előtt az Atalantával az olasz labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának rangadóján. A déliek az első félidőben számos lehetőséget dolgoztak ki, melyek közül csak egyet értékesítettek, míg a bergamóiak a játékrész hajrájában tulajdonképpen a semmiből egyenlítettek. A fordulást követően Arkadiusz Milikék sokat tettek a második gól megszerzéséért, ami - éppen a lengyel támadó révén - össze is jött, ám a végén nem koncentráltak eléggé, így az Atalanta másodszor is egalizált, és ponttal távozott a San Paolóból.

LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 10. FORDULÓ
Napoli - Atalanta 2-2 (1-1)
Stadion San Paolo, Nápoly. Játékvezető: Piero Giacomelli.
Napoli: Meret - Di Lorenzo, Makszimovics, Koulibaly, Luperto - Callejón, Allan (Zielinski, 11.), Fabián Ruiz, Insigne - Milik (Llorente, 82.), Lozano (Mertens, 59.).
Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Atalanta: Gollini - Tolói, Djimsiti (Kjaer, 64.), Palomino - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens - Gómez (Muriel, 74.) - Pasalic (Castagne, 69.), Ilicic.
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini.
Gólszerző: Makszimovics (16.), Milik (72.), illetve Freuler (41.), Ilicic (86.)

90+9. perc - Vége a találkozónak!

90+7. perc - Tolói mentése után Callejón elé került a labda, ő viszont szemben a kapuval az égbe bombázott.

90+1. perc  -Hatalmas vendég helyzet! Muriel centerezése után Muriel lőtt, Meret elképesztő reflexmozdulattal szögletre tolta a labdát!

90. perc - A gól utáni reklamálások eredményeképp nyolc perc(!) hosszabbítás következik.

86. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Visszajön az Atalanta! A házigazda védelme elaludt, így Ilicic találta magát óriási ziccerben, és közelről nem is hibázott, kilőtte a kapu jobb oldalát, 2-2!

85. perc - Egy szabadrúgás után Tolói csúsztatott, Meret védett.

80. perc - A második hazai találat óta Carlo Ancelotti fiai semmi mást nem akarnak, mint lepörgetni a hátralévő időt (ezt eddig elég jól teszik), míg az Atalanta egyelőre nem tudott váltani, és jelenleg egyáltalán nincs benne a játékban, hogy a vendégek egyenlítenek.

72. perc - Fabián Ruiz durrantott nagy helyzetben a rövid alsó mellé.

71. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Másodszor is vezet a Napoli! De Roon labdavesztése után Fabián Ruiz indította pazar módon Miliket, ő elhúzta a játékszert a kifutó Gollini mellett, majd jobbal az üres kapuba belsőzött, 2-1!

68. perc - Milik végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonala elől, ballábal kísérlete a felsőlécről hagyta el a játékteret! A második Milik-kapufa a meccsen!

63. perc - Ilicic egy remek ritmusváltás után betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből középre lőtt - a játékszer Makszimovicsról pattant Meret kezébe.

61. perc - Luperto zúdított rá egy kifejelt labdát, de nem talált kaput.

59. perc - A frissen beállt Mertens nagyszerű átadása után Insigne csavart - egy hajszállal a bal felső sarok fölé.

56. perc - Insigne unta meg a hazai tétlenséget, ezért messziről lőtt - a lapos próbálkozás nem okozott különösebb gondot Gollininek.

53. perc - Hateboer jobbról érkező beadását Gosens a lelátóra bombázta.

52. perc - Óriási Atalanta-lehetőség! A látogatók szépen passzolták ki a nápolyi bekkeket, végül pedig Pasalic lőhetett - tekerése centikkel kerülte el Meret kapuját!

20:05 - Elkezdődött a második játékrész.

45+3. perc - Insigne borzalmas szabadrúgása zárja az első félidőt.

45. perc - Két perc hosszabbítás következik.

41. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Megvan az egyenlítés! Ilicic indítása után Freuler került helyzetbe, és bár lapos lövése nem sikerült a legjobbra, Meret érintésével mégis becsorgott a kapuba, 1-1!

39. perc - Gómez szöglete után Tolói bóolintott jócskán fölé.

37. perc - Insigne húzott befelé balról, majd jobbal tesztelte Gollinit, de a vendég kapus állta a sarat, és magabiztosan fogta a labdát.

30. perc - Az utóbbi percekben kevesebb helyzetet láthattunk. Az Atalanta éledezik, de egyelőre nem jelent komly veszélyt a kék mezesek kapujára.

22. perc - Mi maradt ki!?!?!? Egy szépen végigvitt hazai kontra zárásaként Milik passzolt Fabián Ruizhoz, az ő kísérletét Gollini középre tenyerelte, pontosan Milik elé. A lengyel fejelt, de próbálkozása a kapufáról pattant vissza hozzá, de már nem tudott ismételni, marad az 1-0!

16. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Napoli! Egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a bergamóiak, így a labda Insiognétől Callejónhoz került, ő tökéletesen tekert középre, a berobbanó Makszimovics pedig a hálóba bólintott, 1-0!

12. perc - Callejón kapott remek kiugratást, elhúzta a labdát Gollini mellett, majd célba vette a kaput, de a portás visszavetődve - hatalmas bravúrral - védeni tudott!

11. perc - Úgy tűnik, Allan bele is sérült az iménti esetbe: a brazilt hosszasan ápolták, de nem tudja folytatni a játékot, a helyén Zielinski a továbbiakban.

7. perc - Egy szabadrúgáskombináció után Ilicic tüzelt a tizenhatos elől, Meretről kipattant a labda, éppen Gosens elé, aki Allan szorításában mellé lőtt.

2. perc - Nagyon bekezdett a Napoli: ezúttal Milik előtt adódott lehetőség, de a lengyel kapáslövését Gollini lábbal hárította.

1. perc - Máris itt az első helyzet: Makszimovics szöglete után Koulibaly bólintott, Gollini könnyedén védett.

19:01 - Kezdetét vette a találkozó.

Megtekintések száma: 658 2019-10-30 21:00:22