Suso góljával kiszenvedte a győzelmet a Milan

Az AC Milan együttese Suso szabadrúgásból szerzett találatával 1-0-ra verte saját közönsége előtt a SPAL-t, az olasz labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának záró mérkőzésén. Ez volt a gárda első sikere az új tréner, Stefano Pioli kinevezése óta.

(fotó: Twitter)

Amilyen boldog lehet Milánó kék-fekete fele az Inter szereplése miatt, annyira nagy lehet a szomorúság a piros-fekete oldalon, hiszen a Milan pocsékul teljesít a mostani idényben (is). A nyáron kinevezett Marco Giampaolo munkáját már hét kör után megköszönte a vezetőség, így az utódjának kinevezett Steafno Piolira vár az a nem éppen könnyű feladat, hogy kivezesse a gödörből a játéknap előtt csupán a tizenharmadik helyen álló, a kiesést jelentő pozícióktól mindössze három egységnyi távolságra lévő lévő együttest.

Az első két, Pioli által vezényelt meccsen nem jött össze a győzelem (bár bíztató jelek voltak), így a SPAL ellen kötelező volt a három pont begyűjtése a hazaiak számára. Jól is kezdett a Rossonero, és már a 12. percben előnybe kerülhetett volna, de Samu Castillejo közelről a felsőlécre bombázott. Ennél komolyabb helyzet egyik oldalon sem adódott, bár igaz, a SPAL is szerezhetett volna gólt, ha Andrea Petagna lövését nem védte volna bravúrral Gianluigi Donnarumma. Azonban védte, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően érezhetően rákapcsolt a Milan, de az volt az ember érzése, hogy a divat fővárosának csapata akkor sem talál a hálóba, ha reggelig játszanak a felek. Aztán jött a 63. perc, és minden megváltozott: Francesco Vicari gyűrte le a kilépő Krzysztof Piateket, a játékvezető a védőnek sárgát, a Milannak pedig szabadrúgást adott. Az esetet nem vizsgálta a VAR, pedig mind a piros lap, mint az esetleges les felmerült a visszajátszások alapján. A csereként beszálló Suso viszont ezzel nem foglalkozott, odaállt a labda mögé, és gyönyörűen a bal felsőbe csavarta azt.

Ezután még adódott néhány lehetőség mindkét fél, de főleg a házigazda előtt, melyek közül a legnagyobbat egyik oldalon Lucas Paqueta, míg a másikon Jasmin Kurtic puskázta el. Újabb gól viszont már nem esett, a Milan nagy nehezen két vállra fektette a SPAL-t, és fellépett a tizedik helyre a tabellán, míg a látogatók maradtak a 19., utolsó előtti pozícióban.