Thiem továbbjutott, Djokovicsra sorsdöntő meccs vár Federer ellen!

Dominic Thiem óriási csatában, 6:7, 6:3, 7:6 arányban győzött Novak Djokovics ellen az ATP-világbajnokság Björn Borg-csoportjának második fordulójában.

A MECCSET ELDÖNTŐ TIE-BREAK

Djokovics és Thiem is remekül kezdte az évvégi viadalt, hiszen előbbi játékos Matteo Berrettinit, utóbbi pedig Roger Federert győzte le két szettben. Egy esetleges győzelemmel pedig mindkét játkos hatalmas lépést tehetett volna az elődöntő felé.

A meccset Djokovics kezdte jobban, akinek a negyedik gémben összejött a brék. Ez nem zavarta meg Thiemet, aki rögtön a következő játékban ledolgozta hátrányát. Innen már nem hibázott egyik fél sem, így jöhetett a rövidítés. A tie-breakben 5-5-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, majd a szerbnek jött össze jókor egy minibrék. Ezt követően a ranglista második helyezettje kiszerválta a szettet, így lépéselőnybe került.

A következő etapban Thiem kezdett jobban, és egy korai bréknek köszönhetően 3:0-s előnyre tett szert. Az osztrák kiválóan játszott, és bréklabdához sem engedte jutni Djokovicsot, melynek köszönhetően 6:3-ra megnyerte a szettet.

A harmadik játszmát ismét remekül kezdte a világranglista ötödikje, ugyanis rögtön az első játékban fogadóként érvényesült. Djokovics azonban magasabb fokozatra kapcsolt és a hatodik gémben kiegyenlítette az állást.

5:5-ig nem hibáztak a játékosok, majd Thiem óriási lépést tett a győzelem felé, ugyanis egy brékkel 6:5-ös előnyre tett szert, és az ő kezében volt a meccs sorsa. Djokovics azonban fejben erős maradt és tie-breakre mentette a találkozót.

A rövidítést kiválóan kezdte a szerb, ugyanis két minibrékkel 3-0-ra alakította az állást. Az osztrák is megmutatta, hogy jók az idegei ilyen kiélezett helyzetben is, és nem sokkal később már 6-4-re vezetett. Az első meccslabdát még hárította az idei Wimbledon bajnoka, de a másodikkal már élni tudott a ranglista ötödik helyezettje.

Thiem ezzel már biztosan továbbjutott, hiszen az utolsó mérkőzésen az eddigi két meccsét elvesíztő Berrettinivel néz farkasszemet. Djokovics pedig Federerrel (mindkét klasszisnak egy-egy győzelme van), így aki megnyeri azt a párharcot, az jut tovább az osztrák mellett a legjobb négy közé.