További labdarúgás

Vérfürdőt rendeztek és száz százalékosan zártak az olaszok, a spanyolok is gáláztak

Az olasz labdarúgó-válogatott 9-1-es megsemmisítő vereséget mért Örményországra az Európa-bajnoki selejtezők J csoportjának zárófordulójában. Az olaszok, így 30 ponttal, azaz száz százalékos mérleggel zárták a csoportküzdelmeket. Spanyolország is egy sima 5-0-s Románia elleni győzelemmel fejezte be a kvalifikációs sorozatot. Írország nem tudta legyőzni Dániát, mely így Svájccal kézen fogva jutott ki az Eb-re.

Fotó: Reuters

Kevés mérkőzésnek volt tétje a hétfői játéknapon, így például Spanyolország is önfeledt futballal szórakoztathatta hazai pályán a szurkolóit. Így is tett a „vörös fúria”, az első 10 percben akár már három góllal is vezethetett volna. Az első fejesgólt még lökés miatt érvénytelenítették, majd Santi Cazorla a felsőlécet lőtte telibe, de a nyolcadik minutumban már összejött az előny: Dani Carvajal lövését Tatarusanu pont Fabián Ruiz elé ütötte, aki így az üres kapuba passzolhatott. A románok egyenlíthettek volna nem sokkal később, de Puscas ziccerét Kepa hárította bravúrral.

A 33. percben megduplázta fórját a hazai csapat, Cazorla szögletét Gerard Moreno teljesen üressen csúsztatta a hosszúba. Sőt a szünet előtt a második gólját is megszerezte a Villarreal támadója, Gaya beadását vehette át védői kíséret nélkül, majd a hálóba gurított. A szünet előtt még Rus öngólja is felkerült az eredményjelzőre, így 4-0-al fordultak a felek. A szünet után már csak a csereként beállt Oyarzabal talált be a hajrában, így 5-0 lett a vége.

A spanyolokhoz hasonló ütemben gyártotta az első félidőben a gólokat az olasz válogatott is, mely a kilencedik percben már 2-0-ra vezetett. Előbb Immobile bólintotta Chiesa beadását a kapuba, majd Zaniolo használta ki az előbbi gólszerző kiugratását. A 29. percben Barella is egy az egyben mehetett a kapusra és el is pöccintette mellette a labdát, ezt követően pedig megint Immobile került ziccerbe, s Ajrapetyan mellett eltolva a labdát az üres kapuba gurított.

A félidő után Zaniolo egy igazítást követően megszerezte 17 méterről a második gólját is, majd a 72. percben Romagnoli kotort egy kipattanó labdát a hálóba. Három minutummal később Jorginho már büntetőt lőhetett és nem is hibázta el, majd a csereként beállt Orsolini is megszerezte a maga találatát. Sovány vigasz az örményeknek, hogy talán a meccs legszebb gólját ők lőtték, Babajan egy pazar bombát ragasztott a felsőbe. A hazaiak nem akarták abbahagyni így sem, Chiesa azonnal válaszolt egy fejessel, így 9-1-gyel zárult az összecsapás. Az olaszok, így végül 100%-os mérleggel, 30 ponttal, 37-4-es gólkülönbséggel zárták a selejtezősorozatot.

A hétfői játéknap legfontosabb összecsapásán Írország fogadta Dániát. Előbbinek muszáj volt nyernie, hogy kijusson az Európa-bajnokságra, míg utóbbinak elég volt ehhez egy döntetlen is. Az eseménytelen első félidő után a másodikban a vendégek kerültek előnybe, Braithwaite-ról feledkeztek meg az ír védők, aki így a kapuba fejelte a beadást. Magasabb fokozatra kapcsoltak a zöldek, s a 85. percben Doherty bólíntásával össze is jött az egyenlítés, de a győztes gól már nem, így Dánia lesz ott a kontinenstornán. A ez első helyen pedig Svájc végzett a D csoportban, mely 6-1-re verte Gibraltárt.