Angol labdarúgás

A Manchester United megtréfálta a városi riválisát!

A Manchester United 2-1-re legyőzte a Manchester City csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. Ahogy az várható volt, a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a vörös ördögök kontrái igencsak veszélyesek voltak. A félidő közepénél Bernardo Silva szabálytalankodott Marcus Rashforddal szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A brit játékos nem hibázott, így némi meglepetésre az MU szerzett vezetést. Nem sokkal később Anthony Martial már kettőre növelte az előnyt, így igencsak fel volt adva a lecke a címvédőnek. A világoskékeknek végül csak a szépítés jött össze, így 14 pontra növekedett a hátrányuk a Liverpoollal szemben.

fotó: Reuters

PREMIER LEAGUE, 16. FORDULÓ
Manchester City - Manchester United 1-2 (0-2)
Helyszín: Manchester, Etihad Stadion. Játékvezető: Anthony Taylor.
Manchester City: Ederson - Walker, Stones (Otamendi, 59.), Fernandinho, Angelino - Rodri (Gündogan, 86.), David Silva, De Bruyne - Sterling, Gabriel Jesus, Bernardo Silva (Mahrez, 65.).
Menedzser: Pep Guardiola.
Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw (Young, 89.) - McTominay, Fred - James, Lingard (Tuanzebe, 89.), Rashford - Martial (Pereira, 74.).
Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer.
Gólszerző: Otamendi (85.) ill. Rashford (23., büntetőből), Martial (29.)

90+5. perc - Véget ért a városi derbi!

90. perc - Öt perce maradt a Citynek.

86. perc - Felébredt a City! Mahrez lövésénél kellett óriási bravúrt bemutatnia De Geának.

85. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a City! Egy szögletet követően Otamendi fejelt a kapuba. 1-2.

73. perc - Otamendi próbált bevetődve gólt szerezni, de pár centimétert tévedett.

66. perc - Lingard lövésénél kellett résen lennei Edersonnak.

64. perc - Rodri mesteri tekerését gyönyörű mozdulattal hárította De Gea.

55. perc - De Bruyne lövését Lindelöf mentette szögletre.

19:33 - Kezdetét vette a második félidő.

45+2. perc -
Walker beadásába kézzel ért bele Fred, de a játékvezető a videózás után sem adott büntetőt. És ezzel véget is ért az első félidő.

45. perc - Kettő percet hosszabbított a játékvezető.

43. perc - David Silva ezúttal szabadrúgásból veszélyeztett, de honfitársa ezt a kísérletet is könnyedén fogta.

40. perc - De Bruyne szabadrúgása csak felülről tudta megrezegtetni a hálót.

38. perc - De Bruyne mesteri tekerését Gabriel Jesus fejeltem mellé.

34. perc - David Silva nevéhez fűződik az első hazai kaput eltaláló lövés, de középre tartott, így De Geának nem jelentett ez gondot.

29. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettőre a vendégek előnye! Martial remekül rázta le az őt örző embert, majd egyből visszakapta a labdát Jamestől, és az alsó sarkot kibombázva szerzett gólt a francia. 0-2.

27. perc - Rashford rendkívül ütemtelenül csavarta el a labdát, Ederson már verve volt, de a felső kapufa kisegítette a hazaiakat.

25. perc - Egy mintaszerű kontra után Rashford megszerezhette volna a második gólját, de talán picit elhamarkodta döntését a fiatal angol, és mellé gurított.

23. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Marcus Rashford nem hibázott, vezet az MU! 0-1.

20. perc - Büntetőhöz jutott a United! Bernardo Silva lépett oda Rashfordnak talán feleslegesen, Anthony Taylor pedig a VAR segítségével megítélte a büntetőt.

16. perc -
Edersonnak már harmadik alkalommal kellett figyelnie, ezúttal Martial próbálkozott.

9. perc - Ismét egy MU-ellentámadás: Edersonnak kellett lábbal hárítania.

7. perc - Egy gyors támadás után De Bruyne elé került a labda, de ezúttal igencsak mellé szállt a játékszer.

2. perc - James lövése nem ment eléggé szélre, így Ederson könnyedén bokszolta ki.

18:30 - Elkezdődött a forduló rangadója.