Rómában ért véget a Juventus veretlensége

A Juventus 3-1-es vereséget szenvedett a Lazio otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. Jól kezdődött a mérkőzés a torinóiak számára, ugyanis Cristiano Ronaldo közvetlen közelről talált a kapuba. Az első játékrész hosszabbításában Luis Felipe fejelt védhetetlenül a hálóba, így döntetlennel vonulhattak a felek pihenőre. A 69. percben Juan Cuadrado utolsó emberként szabálytalankodott, így nehéz helyzetbe hozta a csapatát. Az ember előnyt Szergej Milinkovics-Szavics váltotta gólra. Ciro Immobile ugyan büntetőt hibázott, ám az utolsó pillanatban Felipe Caicedo beverte az utolsó szöget a torinóiak koporsójába.

fotó: Reuters

SERIE A TIM, 15. FORDULÓ
Lazio - Juventus 3-1 (1-1)
Helyszín: Róma, Stadio Olimpico. Játékvezető: Michael Fabbri.
Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovics-Szavics (Caicedo, 90.), Lucas Leiva, Luis Alberto (Parolo, 76.), Lulic - Correa, Immobile (Cataldi, 85.).
Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Juventus: Szczesny - Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Bentancur (Emre Can, 41.), Pjanic, Matuidi - Bernardeschi (Danilo, 70.) - Dybala (Higuaín, 80.), Cristiano Ronaldo.
Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Gólszerző: Luis Felipe (45+1.), Milinkovics-Szavics (74.) ill. Cristiano Ronaldo (25.)
Piros lap: Cuadrado (69.)

90+5. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Eldőlt a meccs! Hárman vezethették a labdát Szczesnyre a Lazio játékosai, Lazzari lövését még hárította a lengyel hálóőr, ám a kipattanót Caicedo vágta a hálóba. 3-1. És ezzel véget ért a meccs.

90. perc - Öt perce maradt a Juventusnak, hogy pontot mentsen.

79. perc - Szczesny hárította Immobile lövését, majd a kipattanóra is odaért! Marad a 2-1!

76. perc - Büntetőhöz jutott a Lazio! Correa indult meg egyedül a kapura, majd Szczesny buktatta a tizenhatoson belül.

74. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Lazio! Luis Alberto kiválóan indította Milinkovics Szavicsot, aki jobb lábbal mesterien vette le a labdát, majd ballal higgadtan gurította el Szczesny mellett. 2-1.

69. perc - Cuadradónak mutatott fel sárga lapot Fabbri, de a videózás után megváltoztatta az ítéletét, és kiállította a kolumbiait.

66. perc -
Dybala kapott ajándék labdát Strakoshától, ám az albán hálóőr végül javította hibáját.

58. perc - A második félidőben nem estek egymásnak a csapatok.

21:50 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+2. perc -
Véget ért az első félidő.

45+1. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Lazio! Luis Alberto ívelte középre a labdát egy szögletet követően, a fennmaradó Luis Felipe pedig védhetetlenül fejelt a hálóba. 1-1.

45. perc - Két percet hosszabbított a játékvezető.

43. perc - Bernardeschi eltolta a labdát Strakosha mellett, de annyira kisodródott, hogy már nem tudta kapura tenni. Így viszont középre ívelte a játékszert, amit Ronaldo fejelt kapura, de az albán hálóőr már visszaért és végül megmentette csapatát a második góltól.

41. perc - Kényszerű csere a torinóiaknál: Bentancur helyére Emre Can érkezett.

35. perc - Immobile közvetlen közelről tüzelt fölé.

25. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Juventus! Ronaldo pörgette ki a szélre a labdát, Bentancur egyből középre tette a játékszert, amit Ronaldónak csak az üres kapuba kellett gurítania. 0-1.

15. perc - Ronaldo remekül verte át az őt örző védőt, de a beadása picit magas volt Bernardeschinek, így az olasz nem találta el fejjel a kaput.

11. perc - Dybala egyből kapura csavarta a szögletet, de az albán kapus még a gólvonal elől ütötte ki a játékszert.

10. perc - Dybala találta el először a kaput: Strakoshának kellett résen lennie.

5. perc - Immobile lövésébe lépett bele De Ligt, így jöhetett az első szöglet a mérkőzésen.

20:47 - Elkezdődött a forduló második rangadója.