UEFA Európa Liga

Szertefoszlott a Fradi-álom, kiesett a német éllovas is

Döntetlent játszott a Ferencváros labdarúgócsapata a Ludogorec otthonában az UEFA Európa Liga csoportkörének hatodik fordulójában. A magyar bajnok így nem lesz ott a sorozat tavaszi folytatásában. A bolgár csapat mellett az esti meccseken a Rangers, a Porto, az AS Roma, és a Basaksehir harcolta ki a legjobb harminckettő közé kerülést, utóbbi hatalmas meglepetésre Németországban győzte le és ejtette ki a Mönchengladbachot.

(fotó:Reuters)

A Fradinak mindenképpen nyernie kellett volna a Ludogorec otthonában ahhoz, hogy továbbjusson. Nos, az bíztató előjelnek számított, hogy ez Szerhij Rebrov tanítványainak a nyár folyamán a Bajnokok Ligája-selejtezőjében már sikerült, azonban az már kevésbé, hogy az EL-csoportkörben a magyar bajnok hazai pályán 3-0-ra kapott ki bolgár riválisától.

Az FTC bátran kezdte a meccset, sőt az első félidő derekán tizenegyeshez is juthatott volna a csapat, amennyiben Matej Jug szabálytalannak minősítette volna azt, hogy Isael próbálkozását Cicinho a feje fölé emelt kézzel blokkolta… Azonban a szlovén sporttárs ezt nem tette meg, így maradt a 0-0. De sajnos nem sokáig, négy perccel később ugyanis Botka Endre labdavesztése után Marcelinho ugratta ki Jody Lukokit, aki nem hibázta el a ziccert, megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A Fradi még a szünet előtt egyenlíthetett volna, ugyanis egy szögletet követően Frimpong elé került a labda az ötösön, azonban a védő a bal kapufát találta el. A fordulás után, egészen a hajráig nem változott az eredmény, azonban a kilencvenhetedik percben néhány pillanatra megcsillanhatott a remény a Fradi-drukkerek szemében. Ekkor ugyanis Martin Skvarka beadását Mikalaj Szihnyevics fejelte a hazai kapuba, kiegyenlítve ezzel az állást. Nem sokkal később azonban a játékvezető véget vetett a találkozónak, így szertefoszlottak a Fradi EL-továbbjutásról szóló álmai. A Ludogorec továbbment az Espanyol mögött - amely hazai pályán vereséggel zárta a csoportkört a CSZKA ellen -, a Fradi pedig kiesett.

A G csoportban az az érdekes helyzet alakult ki, hogy mind a négy csapatnak volt esélye a továbbjutásra. A Rangers Glasgow-ban játszott döntetlent a Young Boyst ellen, míg a Porto élt a hazai pálya előnyével, így a portugálok és a skótok lesznek ott a sorozat tavaszi szakaszában.

A RANGERS - YOUNG BOYS MECCS GÓLJAI

Az I csoportban már korábban eldőlt, hogy Gent és a Wolfsburg jut tovább, és mivel mindkét csapat hozta utolsó csoportkörös meccsét, így ebben a sorrendben léptek a harminckettő közé. A K jelű négyesben is hasonló volt a helyzet: a Braga és a Wolves kvalifikációja már biztos volt, és mivel a csapatok három ponttal gazdagodtak ezen az estén is – a portugálok a Holman Dávid nélkül felálló Slovant, míg az angolok a Besiktast győzték le -, így előbbi az első, utóbbi a második helyet szerezte meg. AZ I csoportban szintén az maradt a kérdés, melyik csapat végez az élen, ugyanis az korábban eldőlt már, hogy az MU és az Alkmmar lép tovább. Nos, a vörös ördögök kiütötték a hollandokat, így övék lett a csoportgyőzelem.

A MANCHESTER UNITED - ALKMAAR MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

A játéknap talán legnagyobb meglepetésére a J csoportban került sor. A Wolsbergen kívül ugyanis mind a Mönchengladbachnak, mind az AS Romának, mind pedig a Basaksehirnek volt esélye a továbbjutásra. Sokáig úgy nézett ki, hogy a két „nagy” lép a harminckettő közé, hiszen a Roma 2-2-re állt a hajrában az osztrákok ellen, míg a Gladbachnak bőven elég lett volna az is, ha tartja hazai pályán az 1-1-et török riválisával szemben. Azonban jött a kilencvenedik perc, mikoris egy bal oldali beadást követően némi szerencsével Enzo Crivelli elé került a labda, aki az ötösről senkitől sem zavartatva a csoport élére és ezzel a harminckettő közé lőtte a Basaksehirt, kiejtve ezzel a Bundesliga éllovasát. A Roma meccsén egyébként az állás nem változott az utolsó percekben, így a farkasok is ott lesznek az EL tavaszi szakaszában.