Angol labdarúgás

Szalah két villanása három pontot ért a Liverpoolnak

A listavezető Liverpool együttese Mohamed Szalah két góljával 2-0-ra nyert hazai pályán a sereghajtó Watford ellen a Premier League 17. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PREMIER LEAGUE, 17. FORDULÓ
Liverpool - Watford 2-0 (1-0)
Helyszín: Anfield, Liverpool. Játékvezető: Andre Marriner.
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Milner - Henderson, Wijnaldum (Robertson, 59.) - Shaqiri (Oxlade-Chamberlain, 70.), Firmino (Origi, 88.), Mané - Szalah.
Menedzser: Jürgen Klopp.
Watford: Foster - Mariappa, Cathcart, Kabasele, Kiko Femenía - Doucouré (Quina, 87.), Capoue - Deulofeu, Hughes, Sarr - Deeney (Gray, 75.).
Menedzser: Nigel Pearson.
Gólszerző: Szalah (38., 90.)

90+4. perc - Vége a találkozónak!

Négy perc a ráadás.

90. perc - Góóóól, eldől a meccs! Remek indítását követően Mané centerezett jobbról, az érkező Origi azonban eltörte a labdát, ami azonban így pont Szalah elé került, az egyiptomi támadó pedig közelről, szép mozdulattal, sarokkal a hálóba továbbított! 2-0!

81. perc - Deulofeu bal oldali szöglete után a jobb oldali kapufa külső élén csattant a labda.

74. perc - Robertson balról érkező beadását Firmino vette át, majd egy cselt követően lőtt, ám a labda egy védő lábán megpattanva lelassult, így Foster könnyen hárított.

69. perc - Alexander-Arnold beadása után rosszul szabadítottak fel a védők, a labda épp Henderson elé került, aki azonban futtából, 22-23 méterről csúnyán kapu fölé bombázott.

53. perc - Deulofeu lépett ki ziccerben, de közeli lövése után Alissonban elakadt a labda.

50. perc - Milner beadása után ugyan Mané fejelt a kapuba, ám a játékvezető a VAR segítségével les miatt végül nem adta meg a találatot.

48. perc - Sarr került ziccerbe, a támadó jobbról, kissé éles szögből leadott lövését bravúrarl védte Alisson.

14:32 - Elkezdődött a második játékrész!

45+1. perc - Vége az első félidőnek!

Egy perc a ráadás.

42. perc - Deulofeu balról erősen belőtt labdáját pont középre ütötte Alisson, a nagy helyzetben lévő Sarr azonban luftot rúgott.

38. perc - Góóóóól, vezet a Liverpool, szinte a semmiből! Egy Watford-szöglet után vezettek gyors kontrát a hazaiak, Mané indította Szalah-ot, aki előbb egy csellel átverte védőjét, majd jobbal, 15 méterről remekül tekert a bal felsőbe! 1-0!

27. perc - Szalah esett el a tizenhatoson belül Kabasele szorításában, a játékvezető sípja azonban - jogosan - néma maradt.

22. perc - Gyors ellentámadás végén Hughes lapos lökete suhant el nem sokkal a bal alsó mellett.

22. perc - Első hazai lehetőségecske: egy rossz felszabadítás után az érkező Henderson durrantott kapásból kapu fölé.

6. perc - Sarr tekert középre jobbról, a berobbanó Deeney épphogy lemaradt a labdáról.

13:30 - Elkezdődött a találkozó!

Megtekintések száma: 1089 2019-12-14 15:30:05