Angol labdarúgás

A Manchester United most nem tudott pontot lopni a Liverpooltól

A Liverpool 2-0-ra legyőzte a Manchester United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. Jól kezdte a meccset a listavezető, ugyanis Virgil van Dijk fejesével hamar megszerezte a vezetést. A vörösök előtt több nagyobb lehetőség is adódott, ám végül csak a hosszabbításban biztosította be a győzelmet Mohamed Szalah. A Pool ezzel a győzelemmel, valamint a Leicester City és Manchester City botlásával jelenleg 16 ponttal vezeti a tabellát.

fotó: Reuters

PREMIER LEAGUE, 23. FORDULÓ
Liverpool - Manchester United 2-0 (1-0)
Helyszín, Liverpool, Anfield Road. Játékvezető: Craig Pawson.
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomez, Robertson - Henderson, Oxlade-Chamberlain (Lallana, 66.), Wijnaldum - Szalah, Firmino (Fabinho, 83.), Mané (Origi, 83.)
Menedzser: Jürgen Klopp
Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Williams (Greenwood, 75.) - Fred, Matics - James, Pereira (Mata, 74.), Shaw (Dalot, 87.) - Martial.
Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer.
Gólszerzők: Van Dijk (14.), Szalah (90+3.)

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90+3. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Végleg eldöntötte a meccset a Liverpool! Alisson indította Szalaht egy kirúgást követően, az egyiptomit Dalot sem tudta megállítani, aki elgurította a labdát De Gea mellett. 2-0.

90. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

78. perc - Martial beadásáról nem sokkalt maradt le a csereként beálló Greenwood.

67. perc - Martial lövését könnyedén fogta Alisson.

63. perc - Mané ugorhatott ki, de pár centivel mellé gurította a labdát.

59. perc - Martial került helyzetbe egy remek akciót követően, ám a francia csúnyán fölé lőtte a labdát.

57. perc - Frednek csak hátulról sikerült megzörgetnie a hálót.

52. perc - De Gea most nem unatkozik. Ezúttal Oxlade-Chamberlain lövésénél kellett résen lennie.

49. perc - Henderson lövésébe De Gea még bele tudott érni, és a kapufa segítségével hárított.

47. perc - Robertson mesteri passzát Szalah nem tudta gólra váltani.

18:32 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+2. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Mané vihette egy az egyben a labdát De Geára, de nem lett gól a helyzetből, köszönhetően a spanyol portásnak.

41. perc - Wan Bissaka tette be remekül középre a labdát, ám Pereira pár centiméterrel lemaradt, így kirugással jöhetett a Pool.

40. perc - Martial tekerése repült a kapu mellé.

36. perc - Wijnaldum ugyan higgadtan gurított a kapuba, ám a holland lesről indult, így továbbra is 1-0-t mutat az eredményjelző.

25. perc - Firmino ugyan gólt szerzett, de Van Dijk előtte szabáálytalan volt De Geával szemben, így maradt az egygólos különbség.

24. perc - Mané állt szemben a kapuval, de Shaw az utolsó pillanatban ellőtte a labdát.

14. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Liverpool! Alexander-Arnold mesterien betekert szögletét Van Dijk bólintotta védhetetlenül a kapuba. 1-0.

8. perc - Mané fejese kerülte el De Gea kapuját.

17:30 - Elkezdődött a meccs.