UEFA Európa Liga

Görög dráma Londonban, az Olympiakosz kiejtette az Arsenalt!

Az Olympiakosz együttese drámai mérkőzésen, hosszabbítást követően győzött 2-1-re az Arsenal otthonában az UEFA Európa Ligában, a 16 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján. A görög együttes így 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góljának köszönhetően harcolta ki a továbbjutást a nyolcaddöntőbe.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

UEFA EURÓPA LIGA, 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Arsenal - Olympiakosz 1-2  (összesítésben: 2-2, továbbjutott az Olympiakosz idegenben lőtt több góllal)
Helyszín: Emirates Stadion, London. Játékvezető: Davide Massa (olasz).
Arsenal: Leno - Bellerín (Willock, 84.), Mustafi (Papasztatopulosz, 102.), David Luiz, Saka - Ceballos (Torreira, 72.), Xhaka - Pépé, Özil, Aubameyang - Lacazette (Martinelli, 105.).
Menedzser: Mikel Arteta.
Olympiakosz: José Sá - Elabdellaoui, Ba, Cissé, Cimikasz (Lovera, 115.) - Bucsalakisz, Camara, Guilherme (Papadopulosz, 117.) - Rangyelovics (Maszurasz, 77.), El-Arabi, Valbuena (Gaspar, 86.).
Vezetőedző: Pedro Martins.
Gólszerző: Aubameyang (113.) ill. Cissé (53.), El-Arabi (119.)

120+4. perc - Vége a találkozónak, kiesett az Arsenal, az Olympiakosz lesz ott a nyolcaddöntőben!

120+3. perc
- Mi maradt ki? Aubameyang került ziccerbe, ám a gaboni támadó hatalmas helyzetben kapu mellé lőtt!

Két perc a ráadás.

119. perc - Góóóóóól, ismét vezet az Olympiakosz, hihetetlen! Maszurasz ívelt középre ballal, jobbról, a berobbanó El-Arabi pedig közelről, estében a bal alsóba lőtt! 1-2! Már a görögök állnak továbbjutásra, idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően!

113. perc - Góóóóól, egyenlít az Arsenal! Egy jobbról érkező beadást Martinelli csúsztatott tovább Aubameyang felé, a gaboni támadó pedig pazar mozdulattal, ollózva lőtt 6 méterről a görög kapu bal oldalába! 1-1! Összesítésben 2-1 az Arsenalnak!

108. perc - Maszurasz 17 méterről, jobbal lőtt, Leno már verve volt, a labda azonban a lécet súrolva elhagyta a játékteret.

23:14 - Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

105+2. perc - Vége a hosszabbítás első félidejének.

104. perc - Gaspar került helyzetbe, ám a vendégek támadója ígéretes helyzetben kapu fölé bombázta a labdát.

100. perc - Aubameyang lövése után Cissében akadt el a labda, a hazaiak tizenegyest szerettek volna, á, Massa sípja azonban néma maradt.  A visszajátszás alapján mintha a védő vállát találta volna el a labda.

22:54 - Elkezdődött a hosszabbítás első félideje!

90+3. perc - Vége a második félidőnek, mivel összesítésben 1-1, így  jöhet a kétszer tizenöt perc hosszabbítás!

90+1. perc
- Maszurasz szögletét követően Ba csúsztattott kapu mellé.

83. perc - Torreira távoli lövése után Sá fogta a jobb alsó sarokba tartó labdát.

76. perc - Nagy hazai helyzet: Pépé tekert ballal, kissé jobbról, 12 méterről, Sá azonban bravúrral védett! Ez volt az Arsenal első kaput találó lövése a meccsen!

57. perc - Újabb görög helyzet: Cimikasz tekerését ütötte bravúrral szögletre Leno.

53. perc - Góóóól, vezet az Olympiakosz! Valbuena balról érkező szögletét követően a középen teljesen üresen érkező Cissé öt méterről bólintott Leno kapujába! 0-1! Összesítésben 1-1 a mérkőzés állása!

22:02 - Elkezdődött a második játékrész!

45. perc - Vége az első félidőnek!

41. perc -
Egy hazai labdavesztést követően El-Arabi próbálkozott távolról, Leno azonban könnyedén védte a meccs első kaput találó lövését.

36. perc - Egy gyors Olympiakosz-kontra végén Camara kissé balról lőtt ballal, a labda azonban az oldalhálóban kötött ki.

Eltelt több, mint félóra a meccsből, de egyelőre egyetlen egy kaput találó lövést sem jegyezhettünk fel.

22. perc -  Jó helyről végezhetett el szabadrúgát az Arsenal, ám Pépé 17 méterről ballal a kapu mellé csavarta a labdát.

12. perc - Pépé cselezgetett a tizenhatoson belül, majd ballal Cimikaszba bombázta a labdát.

21:01 - Elkezdődött a találkozó!

Megtekintések száma: 1651 2020-02-27 23:00:22

01:00 - Sport 24
01:10 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Rádonyi Kristóf, ism.
06:25 - Reggeli Start
07:25 - Sport 24
07:35 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, LASK - Manchester United, ism.
09:25 - Labdarúgás