UEFA Európa Liga

Formalitássá tette a visszavágót a Manchester United

A Manchester United idegenben győzött 5-0-ra a LASK ellen, az UEFA Európa Liga nyolcaddöntőjének első meccsén. Az MU hamar megszerezte a vezetést Odion Ighalo szépségdíjas találatával. A vörös ördögök a második játékrészben sem lassítottak: Daniel James és Juan Mata gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás kérdését. Végül a hosszabbításban két csereember is bevette az osztrákok kapuját, így ötgólos előnnyel várhatják a visszavágót Ole Gunnar Solskjaer tanítványai.

fotó: Reuters

UEFA EURÓPA LIGA, NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
LASK - Manchester United 0-5 (0-1)
Helyszín: Pasching, Raiffeisen Arena. Játékvezető: Artur Soares Dias.
LASK: Schlager - Ramsebner, trauner, Ranftl - Reiter, Holland (Haudum, 76.), Michorl, Renner - Tetteh (Raguz, 61.), Klauss, Frieser (Balic, 71.).
Vezetőedző: Valerien Ismael.
Manchester United: Romero - Williams, Maguire, Baily, Shaw - McTominay, Fred, Bruno Fernandes (Pereira, 78.) - Mata, Ighalo (Greenwood, 85.), James (Chong, 71.).
Vezetőedző: Ole Gunnar Solskjaer.
Gólszerző: Ighalo (28.), James (58.), Mata (82.), Greenwood (90+1.), Andreas Pereira (90+3.)

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90+3. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott az ötödik! Andreas Pereira vette célba távolról a kaput, Schlager talán nem számított az újabb lövésre, így pedig az amúgy nem túl veszélyes lövés is a kapuban kötött ki. 0-5.

90+1. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Chong ugratta ki Greenwoodot, aki a két kapufa segítségével talált a kapuba. 0-4.

90. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

82. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a harmadik MU-gól! Fred kiválóan indította Matát, aki közvetlen közelről nem hibázta el a ziccert. 0-3.

75. perc - Klauss lövése nem találta el Romero kapuját.

70. perc - Michorl lövése szállt fölé.

62. perc - Ighalo majdnem megszerezte a második gólját, a kapufa azonban kisegítette a hazaiakat.

58. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettőre nőtt az MU előnye. Ighalo remek ütemben ugratta ki Jamest, aki a bal oldalról befelé tört, majd lőtte vissza a labdát a jobb alsó sarokba. 0-2.

57. perc - McTominay lövését fogta könnyedén a hazai portás.

19:58 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

42. perc - Bruno Fernandes lövése nem sikerült jól, alig gurult el a labda a kapuig.

40. perc - Petrettea próbálkozott az ötös sarkánál, Baily azonban időben blokkolt.

28. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Manchester United! Bruno Fernandes kis szerencsével megtartotta a labdát, majd kiválóan passzolta azt át Ighalónak, akinek még dekázni is volt ideje, majd bődületes erővel tüzelt a kapu jobb felső sarkába. 0-1.

24. perc - James próbálkozott a tizenhatos vonaláról, kellett a bravúr Schlagertől.

20. perc - Ighalo lövésére kellett leérnie Schlagernek.

18. perc - Mata közeli lövését blokkolták a hazai védők.

13. perc - McTominay lövése landolt valahol az üres lelátón.

18:56 - Elkezdődött a meccs.

Megtekintések száma: 2941 2020-03-12 21:00:24

00:35 - Sport 24
07:00 - A nap hőse