DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel A Nap Hőse
UEFA Bajnokok Ligája

Megvan a BL és az EL menetrendje, Budapesten rendezik az UEFA Szuperkupát

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) hivatalos oldalán közölte a hírt, hogy megvan a terv, hogyan fejezik be az UEFA Bajnokok Ligájának, és az Európa Ligának idei kiírását. Az első számú, illetve a második számú európai kupasorozat győztese pedig Budapesten csap össze, szeptember 24-én.

Megvan a BL és az EL menetrendje, Budapesten rendezik az UEFA Szuperkupát
(fotó: uefa.com)

A BL nyolcaddöntőinek odavágói még nagyobb gond nélkül lezajlottak, de a visszavágókról már nem lehet ezt mondani. Főleg úgy, hogy a nyolc párharcból, csak négyen került sor a visszavágóra, így a legjobb nyolc között egyelőre négy csapat helye biztos: PSG, RB Leipzig, Atalanta, Atlético Madrid.

Az UEFA a mai videó konferencián kiadta a végső menetrendet. A négy nyolcaddöntőre, vagyis a Manchester City - Real Madrid (2-1), a Juventus - Lyon (0-1), a Bayern München - Chelsea (3-0), valamint a Barcelona - Napoli (1-1) összecsapásra augusztus 7-én és 8-án kerül sor a csapatok saját stadionjaiban, ha az egészségügyi körülmények ezt lehetővé teszik.

Ezt követően Portugáliában folytatják a csapatok egy mini torna keretein belül a viadalt. Az eddig megszokott menetrenddel ellentétben egy meccs dönt a továbbjutásról egy semleges stadionban. A negyeddöntőket augusztus 12-15 között rendezik meg, az elődöntőket augusztus 18-án és 19-én bonyolítják le, míg a finálét augusztus 23-án követhetjük figyelemmel.

Az Európa Ligában nyolc nyolcaddöntőből hatnak az odavágóját rendezték meg. Arra az UEFA honlapján nem tértek ki részletesen, hogy a két elmaradt párharc, azaz a Sevilla - Roma, illetve az Inter - Getafe továbbjutója egy, vagy két meccsen dől el. A maradék hat találkozót egyaránt az adott csapat stadionjában rendezik meg, ha az egészségügyi követelményeknek megfelelnek a helyszínek.

Ezt követően hasonló lesz a forgatókönyv, mint a BL-ben, annyi különbséggel, hogy nem Portugáliában, hanem Németországban rendezik meg a minitornát. A nyolcaddöntőket augusztus 5-én és 6-án rendezik, a negyeddöntőket augusztus 10-én és 11-én bonyolítják le, míg a fináléba jutásért augusztus 16-án és 17-én csapnak össze a csapatok. A döntő augusztus 21-én lesz, a Köln stadionjában.

Magyar vonatkozású hírt is közölt az UEFA, ugyanis a friss BL- és EL-győztes gárda szeptember 24-én a Puskás Arénában csap össze az UEFA Szuperkupáért. Apróbb változás, hogy a budapesti arénában 2022-ben rendeztek volna EL-finálét, amire egy évvel később, tehát 2023-ban kerül majd sor.

Kiderült az is, hogy a bolgár - magyar Eb-pótselejzőt október 8-án rendezik Bulgáriában.

 


Megtekintések száma: 935 2020-06-17 16:32:17
Hová tűntél?

DIGI Mobil Oldalsáv


DIGI Sport Kvíz

TV Műsor
DIGI Sport 1
00:45 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
07:00 - Labdarúgás
Ligue 1, Nice - PSG, ism.
08:50 - Labdarúgás
Ligue 1, összefoglaló, ism.
ÚJ 09:45 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
09:55 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
ÉLŐ 10:00 - Tenisz
WTA-torna, Strasbourg
16:10 - Labdarúgás
Premier League, Leicester - Burnley, ism.
18:00 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
ÉLŐ 18:10 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
ÚJ 18:25 - A nap hőse
Gála
ÉLŐ 19:10 - Labdarúgás
Premier League, összefoglaló
20:45 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
20:55 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
ÉLŐ 21:10 - Labdarúgás
angol Ligakupa, Luton Town - Manchester United
23:15 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
23:30 - Tenisz
WTA-torna, Róma, döntő, ism.
DIGI Sport 2
02:30 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
06:20 - Labdarúgás
Serie A TIM, szezonelőzetes, 2020/2021, ism.
ÚJ 07:15 - Labdarúgás
Serie A TIM, összefoglaló
08:25 - Labdarúgás
Serie A TIM, AC Milan - Bologna, ism.
10:45 - Labdarúgás
Serie A TIM, Genoa - Crotone, ism.
12:35 - Labdarúgás
Serie A TIM, Fiorentina - Torino, ism.
14:25 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
14:35 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
14:45 - Labdarúgás
Serie A TIM, Hellas Verona - AS Roma, ism.
ÉLŐ 16:30 - Tenisz
WTA-torna, Strasbourg
18:25 - Tenisz
WTA Magazin, ism.
ÉLŐ 18:55 - Labdarúgás
angol Ligakupa, Leyton Orient - Tottenham
21:00 - Labdarúgás
Serie A TIM, összefoglaló, ism.
22:10 - A nap hőse
Gála, ism.
22:55 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
23:10 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
23:20 - Labdarúgás
Serie A TIM, összefoglaló, ism.
DIGI Sport 3
00:35 - Labdarúgás
angol Ligakupa, összefoglaló, ism.
01:05 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
06:00 - Tenisz
WTA-torna, Strasbourg, ism.
10:00 - Labdarúgás
Ligue 1, Nantes - St. Étienne, ism.
11:50 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
12:00 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
12:05 - Labdarúgás
Ligue 1, Montpellier - Angers, ism.
13:55 - Labdarúgás
Ligue 1, Rennes - AS Monaco, ism.
15:45 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Halper Emese
15:55 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
16:05 - Labdarúgás
Ligue 1, Lens - Bordeaux, ism.
17:55 - Labdarúgás
Ligue 1, Marseille - Lille, ism.
19:45 - Labdarúgás
Ligue 1, összefoglaló, ism.
20:40 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
20:55 - Tenisz
WTA-torna, Strasbourg, ism.
TV Műsor


DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel A Nap Hőse