A Juventus vezéráldozatokkal nyerte meg a torinói derbit

A Juventus győzelmével indult a Serie A TIM 30. fordulója, a címvédő 4-1-re verte a városi rivális Torinót. Gianluigi Buffon a 648. bajnokiját játszotta, ezzel megelőzte Paolo Maldinit, és rekorder lett. Cristiano Ronaldo megszerezte az első szabadrúgásgólját a Juventus színeiben. A győzelem azonban vezéráldozatokkal járt, Matthijs de Ligt és Paulo Dybala ugyanis kisárgázódott a Milan elleni mérkőzésre.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SERIE A TIM, 30. FORDULÓ
JUVENTUS - TORINO 4-1 (2-1)
Torinó, játékvezető: Fabio Maresca
Juventus: Buffon - Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Danilo - Bentancur, Pjanic (Matuidi, 49.), Rabiot - Bernardeschi (Douglas Costa, 55.), Dybala (Higuaín, 80.), Cristiano Ronaldo.
Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Torino: Sirigu - Izzo, Lyanco, Bremer (Djidji, 84.) - De Silvestri (Edera, 80.), Lukics, Meite, Aina (Ansaldi, 84.), Alex Berenguer - Belotti, Verdi (Millico, 67.).
Vezetőedző: Moreno Longo.
Gólszerző: Dybala (3.), Cuadrado (29.), Cristiano Ronaldo (61.), Djidji (87. - öngól), ill. Belotti (45+6. - 11-esből)

90+4. perc - Vége a mérkőzésnek.

90. perc - Berenguer lövését ütötte oldalra Buffon. Négy perc a ráadás.

87. perc - Öngól! Douglas Costa beadását a frissen beállt Djidji balszerencséses a saját kapujába lőtte. 4-1

84. perc - Rabiot távoli lövése ment kapu mellé.

81. perc - Edera lábak között elsuhanó lövését fogta Buffon.

67. perc - Dybala a jobbösszekötő helyéről lőtt, Sirigu védett.

61. perc - Növelte előnyét a Juventus! Cristiano Ronaldo 21 méterről végezhetett el szabadrúgást, és szépen tekert a jobb felső sarokba. Ez volt a portugál első szabadrúgásgólja a Juventusban. 3-1

59. perc - Danilo lövése pattant meg Bremer lábán, Sirigunak szerencséje volt, hogy a labda nem hullott be a kapuba.

56. perc - Douglas Costa, alig hogy beállt, kevéssel lőtt a jobb sarok mellé.

54. perc - Verdi lövése ezúttal nem jött ki Buffonról.

50. perc - Berenguer lövését védte Buffon, Belotti ismétlése lepattant a felső lécről, Berenguer pedig a kipattanót befejelte. A játékvezető azonban Belotti leshelyzete miatt nem adta meg a találatot.

18:24 - Elkezdődött a második félidő.

45+6. perc - Vége a játékrésznek.

45+6. perc - Szépít a Torino! Belotti a jobb sarokba bombázza a büntetőt. 2-1

45+4. perc - Aina lövése De Ligt combján, majd kezén csattant, a játékvezető videózás után tizenegyest ítélt.

45. perc - Három perc a ráadás.

32. perc - Munkában a 648. Serie A-meccsével rekorder Buffon, aki Verdi lövését üti oldalra.

29. perc - Cristiano Ronaldo tette le a labdát Cuadradónak, aki egy szép csellel tisztára játszotta magát, majd kilőtte a hosszú sarkot. 2-0

18. perc - Cristiano Ronaldo vette vissza a labdát Lyanco mellett, majd jobbal kapura lőtt, Sirigu kiütötte a középre tartó próbálkozást.

13. perc - Danilo távoli lövését védte Sirigu.

11. perc - Egy szögletnél Bentancur mozgott a rövidre, de keresztbe fejelt a kapu előtt.

3. perc - Vezet a Juventus! Cuadrado passza után Dybala elment Lyanco mellett, majd ballábas lövése felpattant Izzo lábán, ezzel Sirigut becsapva a hálóba is vágódott. 1-0

17:17 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 1444 2020-07-04 19:25:54