A Lazio kikapott a Milantól, hét pontra nőtt a hátránya

A Milan visszavágott az őszi vereségért a Laziónak, idegenben győzte le 3-0-ra a római riválist a Serie A TIM 30. fordulójában. Simone Inzaghi nem tudta pótolni az eltiltott Ciro Immobilét, és ezzel az eredménnyel a Juventus hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SERIE A TIM, 30. FORDULÓ
LAZIO - MILAN 0-3 (0-2)
Róma, játékvezető: Gianpaolo Calvarese
Lazio: Strakosha - Patric, Acerbi, Radu (Vavro, 55.) - Lazzari, Milinkovics-Szavics (Anderson, 67.), Lucas Leiva (Adekanye, 46.), Parolo, Jony (Lukaku, 55.) - Luis Alberto, Correa (Cataldi, 64.).
Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Milan: G. Donnarumma - Conti (Calabria, 72.), Kjaer, Romagnoli, Hernández - Kessié (Biglia, 86.), Bennaszer - Saelemaekers, Bonaventura (Krunic, 71.), Calhanoglu (Paqueta, 38.) - Ibrahimovic (Rebic, 46.).
Vezetőedző: Stefano Pioli.
Gólszerző: Calhanoglu (23.), Ibrahimovic (34.-11-esből), Rebic (59.)

90+2. perc - Vége a mérkőzésnek.

90. perc - Két perc a ráadás.

89. perc - Vavro 19 méterről tekert kapu fölé.

80. perc - A francia balhátvéd újabb nagy ziccert puskázott el, középen egy csellel tisztára játszotta magát, ám aztán elgurított a jobb sarok mellett.

68. perc - Akár itt lehetett volna a negyedik is, ám Theo Hernández ziccerét kivédte Strakosha.

65. perc - Milinkovics-Szavics lövése messze elkerülte a kaput, és mintha meg is húzódott volna.

59. perc - Eldőlt? Rebic kapott remek labdát Bonaventurától a balösszekötő helyén, majd magabiztosan helyezett a bal sarokba. Patric beragadt, így nem volt les. 0-3

56. perc - Bonaventura 18 méteres lövése a jobb sarok mellett suhant el.

53. perc - Bennaszer borzasztó szabadrúgása után kontrázott a Lazio, Lazzari szépen fejezte be az akciót, a dolog szépséghibája, hogy lesről.

49. perc - Adekanye és Correa játszott össze, végül utóbbi lövését védte Donnarumma.

22:49 - Elkezdődött a második félidő. Ibrahimovic és Lucas Leiva sem folytatja a játékot.

45+3. perc - Vége a játékrésznek.

45+1. perc - Luis Alberto lövése pattogott el a jobb sarok mellett.

45. perc - Két perc a ráadás.

38. perc - Calhanoglut le kell cserélni, Paqueta a pályán.

34. perc - Növelte előnyét a Milan! Ibrahimovic büntetője valahogy keresztüljut Strakoshán. 0-2

33. perc - Saelemakers beadása Radu kezén csattant, tizenegyes.

31. perc - Ibrahimovic is beveszi Straskosha hálóját az ötösről, de a svéd támadó lesen állt, így kifelé jár szabadrúgás.

23. perc - Vezet a Milan! Calhanoglu balról beindulva szánta el magát lövésre, Patric és Parolo is csúszott, hogy szereljen, a lövés végül utóbbi lábán felpattanva vágódott a jobb felső sarokba. 0-1

21. perc - Milinkovics-Szavics szabadrúgását könnyedén fogta Donnarumma.

12. perc - Mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

21:46 - Elkezdődött a mérkőzés.