Kessié büntetőjével a Milan egy pontot elhozott Nápolyból

A Milan együttese 2-2-es döntetlent ért el a Napoli vendégeként a Serie A TIM 32. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A vendégek ugyan Theo Hernández révén hamar megszerezték a vezetést, a nápolyiak azonban még a szünet előtt egyenlítettek Giovanni Di Lorenzo góljával, a hatvanadik percben pedig fordítottak Dries Mertensnek köszönhetően. Ám győznie végül nem sikerült Gennaro Gattuso csapatának, ugyanis a milánóiak Franck Kessié büntetőjével kiegyenlítettek, így továbbra is veretlenek az újrakezdést követően.

(fotó: Twitter)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SERIE A TIM, 32. FORDULÓ
Napoli - AC Milan 2-2 (1-1)
Helyszín: San Paolo, Nápoly. Játékvezető: Federico La Penna.
Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Koulibaly, Makszimovics, Mário Rui - Fabián Ruiz (Demme, 66.), Lobotka (Elmasz, 66.), Zielinski - Callejón (Politano, 84.), Mertens (Milik, 74.), Insigne (Lozano, 75.).
Vezetőedző: Gennaro Gattuso.
Milan: G. Donnarumma - Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández - Kessié, Bennaszer - Paquetá (Saelemaekers, 46.), Calhanoglu (Bonaventura, 61.), Rebic (Krunic, 88.) - Ibrahimovic (Rafael Leao, 61.).
Vezetőedző: Stefano Pioli.
Gólszerző: Di Lorenzo (34.), Mertens (60.) ill. Theo Hernández (20.), Kessié (73. - 11-esből)

20. SPAL 32 5 4 23 23-58 58 19

90+5. perc - Vége a találkozónak!

Öt perc a ráadás.

87. perc - Megfogyatkozik a Milan! Saelemakers három perccel azután, hogy sárgát kapott, hátulról rúgta fel Elmaszt, amiért La Penna játékvezető felmutatta a második sárga kártyát is és kiállította a belga középpályást!

73. perc - Góóóóól, kiegyenlít a Milan! Kessié nagyon magabiztosan végezte el a 11-est, higgadtan lőtt a jobb alsóba, Ospina az ellenkező irányba mozdult! 2-2!

71. perc - Büntetőt kap a Milan, miután Makszimovics találta el Bonaventura lábát a 16-oson belül!

60. perc - Góóóóóól, fordít a Napoli! Fabián Ruiz tette ki a labdát jobbra Callejónnak, a spanyol szélső kapásból középre adott, az érkező Mertens pedig jobbal, kapásból lőtt, a labda pedig Romagnoli lábán megpattanva végül Donnarumma kapujában kötött ki! 2-1!

46. perc - Rögtön egy Ibrahimovic-próbálkozás, ám a svéd támadó középre tartó lövését magabiztosan fogta Ospina.

22:50 - Elkezdődött a második játékrész! A vendégek egyet cseréltek, Paquetá helyett Saelemaekers lépett pályára.

45+2. perc - Vége az első félidőnek!

Két perc a ráadás.

34. perc - Góóóóóól, egyenlít a Napoli! Insigne balról, erősen beívelt szabadrúgását nem tudta megfogni Donnarumma, akit vélhetően megzavart a berobbanó Di Lorenzo, a labda a kapusról pedig pont az olasz hátvéd elé került, aki közelről a hálóba kotorta azt! 1-1!

23. perc - Zielinski lőtt jó 25-ről, a labda a bal kapufát súrolva ment mellé.

20. perc - Góóóóóól, vezet a Milan! Rebic kapott remek indítást a 16-oson belül, a horvát támadó megfordult és jobbról, 12 méterről a túloldalon érkező Theo Hernández elé ívelt, aki ballal, kapásból, 4 méterről a kapuba lőtt! 0-1!

19. perc - Újabb hazai helyzet, Mertens passzát követően Callejón lőhetett közelről, Donnarumma ismét bravúrral hárított.

18. perc - Bal oldali szöglet után Theo Hernández szabadított fel, de röviden, a kipattanóra lecsapott Insigne, és 20 méterről a bal kapufát találta el.

14. perc - Mertens cselezte be magát szépen az ötös sarkáig, majd jobbal lőtt, Donnarumma bravúrral védett.

21:47 - Elkezdődött a találkozó!

Megtekintések száma: 1011 2020-07-12 23:45:22