DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel A Nap Hőse
UEFA Európa Liga

A Fehérvár talpon maradt, a Honvéd számára véget ért az európai kaland

A MOL Fehérvár csapata 1-0-ra diadalmaskodott Máltán a Hibernians vendégeként, a labdarúgó Európa Liga második selejtezőkörében, így készülhet a francia Reims ellen. A Budapest Honvéd az Új Hidegkuti Stadionban kapott ki a svéd Malmőtől.

A Fehérvár talpon maradt, a Honvéd számára véget ért az európai kaland

A fehérváriakra papíron sokkal könnyebb feladat várt, mint a Honvédra, de tudjuk, ezen a szinten már nincs könnyű mérkőzés, pláne nem egy egymeccses párharc során. Ennek ellenére Márton Gábor alakulata volt a favorit, és jól is kezdtek a vendégek, de sokáig csak kihagyott helyzetekig jutottak, mígnem a 61. percben megtört a jég: Nikolov találatával megszerezte a vezetést a Fehérvár.

Ez a gól el is döntötte a csatát, mert bár a végén rezgett a léc – szó szerint, ugyanis a hazaiak telibetalálták azt -, a „Vidi” kiszenvedte a győzelmet, és készülhet a következő körre, ahol a svájci Servette-et 1-0-ra legyűrő francia Reims lesz az ellenfele.

Nem járt sikerrel a Honvéd, amely a svéd bajnokság listavezetőjét, a Malmőt fogadta Budapesten. A kispestiek az első játékrészben hősiesen védekeztek, de a skandinávok Toivonen – igencsak lesgyanús – góljával mégis előnnyel mehettek szünetre. A folytatásban sem jött össze az egyenlítés, sőt, a hajrában a Malmö második gólja végképp megpecsételte a piros-feketék sorsát.

Ami a többi, magyar vonatkozású együttest illeti: A Dunaszerdahely elképesztő ütközetben, 3-3-as rendes játékidőt követően, hosszabbításban múlta felül 5-3-ra a cseh Jablonecet, míg az Eszék 2-1-re alulmaradt a svájci Basellel szemben. A Topolya szavakkal nehezen jellemezhető összecsapáson játszott úgy 4-4-et a román FCSB-vel, hogy a 44. perctől emberhátrányban volt. A hosszabbításban egy újabb kiállítás sújtotta a hazaiakat, akik így is elvitték büntetőkig a meccset (6-6), ám a szétlövésben Fortuna végül nem nekik, hanem a bukarestieknek kedvezett.
 

UEFA EURÓPA LIGA, SELEJTEZŐ, MÁSODIK FORDULÓ
Hibernians FC (máltai) - MOL Fehérvár (magyar) 0-1
Budapest Honvéd (magyar) - Malmö (svéd)  0-2
DAC (szlovákiai) - Jablonec (cseh) 5-3 (h.u.)
NK Osijek (horvát)–Basel (svájci) 1-2
Topolya (szerbiai)–FCSB (román) 6-7 (b.u.)
Kajszar (kazah) - APOEL (ciprusi) 1-4
FK Ventspils (lett) - Rosenborg BK (norvég)  1-5
KF Renova (északmacedón) - Hajduk Split (horvát) 0-1
Ararat-Armenia (örmény) - CS Fola Esch (luxemburgi) 4-3 (h.u.)
FK Asztana (kazah) - FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 0-1
Teuta (albán) - Granada (spanyol) 0-4
Lincoln Red Imps (gibraltári) - Rangers FC (skót) 0-5
Kuopio PS (finn) - Slovan Bratislava (szlovák) 2-1 (b.u.)
FC Botosani (román) - Shkendija (észak-macedón) 0-1
Lokomotiv Plovdiv (bolgár) - Tottenham Hotspur (angol) 1-2
Bodö/Glimt (norvég) - FK Zalgiris (litván) 3-1
FK Riteriai (litván) - Slovan Liberec (cseh) 1-5
Neftci (azeri) - Galatasaray (török) 1-3
IFK Göteborg (svéd) - FC Köbenhavn (dán) 1-2
FC Flora (észt) - KR (izlandi) 2-1
Olimpija Ljubljana (szlovén) - HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 2-3 (h.u.)
Maccabi Haifa (izraeli) - Kajrat Almati (kazah) 2-1
Sfantul Gheorghe (moldovai) - FK Partizan (szerb) 0-1 (h.u.)
Lokomotivi Tbiliszi (grúz) - Dinamo Moszkva (orosz) 2-1
CSZKA Szófia (bolgár) - BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0
KF Laci (albán) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1-2
OFI (görög) - Apollon Limassol (ciprusi) 0-1
Riga FC (lett) - Tre Fiori FC (San Marinó-i) Elmaradt
Connah's Quay Nomands (walesi) - Dinamo Tbiliszi (grúz) 0-1
Djurgarden IF (svéd) - Europa FC (gibraltári) 2-1
Inter Club d'Escaldes (andorrai) - Dundalk FC (ír) 0-1
FK Szileksz (észak-macedón) - FC Drita (koszovói) 0-2
FK Borac Banja Luka (bosnyák) - Rio Ave FC (portugál) 0-2
FK Kukësi (albán) - VfL Wolfsburg (német) 0-4
Arisz (görög) - FK Kolosz Kovalivka (ukrán) 1-2
Piast Gliwice (lengyel) - TSV Hartberg (osztrák) 3-2
Shamrock Rovers FC (ír) - AC Milan (olasz) 0-2
Standard Liége (belga) - Bala Town FC (walesi) 2-0
NS Mura (szlovén) - Aarhus GF (dán) 3-0
Coleraine FC (északír) - Motherwell FC (skót) 2-3 (b.u.)
Viking FK Stavanger (norvég)–Aberdeen FC (skót) 0-2
Servette FC (svájci) - Stade de Reims (francia) 0-1
Linfield FC (északír) - Floriana FC (máltai) 0-1

 


Megtekintések száma: 429 2020-09-17 22:55:07
DIGI Mobil Oldalsáv

Hová tűntél?


DIGI Sport Kvíz

TV Műsor
DIGI Sport 1
06:55 - Reggeli Start
válogatás
07:55 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
08:05 - A nap hőse
08:15 - Jégkorong
ICE, Hydro Fehérvár AV19 - Bolzano, ism.
10:30 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
ÚJ 10:40 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Johnny K. Palmer
ÚJ 11:10 - Félelem nélkül
autósmagazin
11:40 - Háromoroszlán
Premier League Magazin, ism.
ÚJ 12:40 - Labdarúgás
Premier League Preview
ÉLŐ 13:10 - Labdarúgás
Premier League, Sheffield United - Manchester City
15:40 - Labdarúgás
angol Ligakupa, Liverpool - Arsenal, ism.
ÉLŐ 17:40 - Labdarúgás
Serie A TIM, Internazionale - Parma
20:10 - A nap hőse
20:20 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
20:30 - Labdarúgás
Ligue 1-történetek PSG, ism.
ÉLŐ 20:45 - Labdarúgás
Ligue 1, Nantes - PSG
23:10 - Labdarúgás
Ligue 1, Rennes - Brest, ism.
DIGI Sport 2
06:25 - Tenisz
WTA-torna, Ostrava, 2. elődöntő, ism.
07:45 - Tenisz
WTA-torna, Ostrava, döntő, ism.
09:00 - Szélkakas
Ligue 1 Magazin, ism.
09:40 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
09:50 - A nap hőse
10:00 - Kosárlabda
női Euroliga, Aluinvent DVTK Miskolc - Izmit Belediyespor, ism.
11:45 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
11:50 - Lovassport
Díjugrató GP, 2. forduló, Bábolna, ism.
13:40 - Csizmaszár
Serie A TIM Magazin, ism.
14:40 - A nap hőse
14:50 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
ÉLŐ 14:55 - Labdarúgás
Serie A TIM, Crotone - Atalanta
ÉLŐ 16:55 - Labdarúgás
Ligue 1, Rennes - Brest
19:00 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
19:10 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Johnny K. Palmer, ism.
19:40 - Félelem nélkül
autósmagazin, ism.
ÚJ 20:10 - Sportlövő Magazin
ÉLŐ 20:40 - Labdarúgás
Serie A TIM, Bologna - Cagliari
22:45 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
22:55 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Real Sociedad - Napoli, ism.
DIGI Sport 3
07:00 - Csizmaszár
Serie A TIM Magazin, ism.
08:00 - Háromoroszlán
Premier League Magazin, ism.
09:00 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Milan - Sparta Praha, ism.
10:50 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
11:00 - A nap hőse
11:10 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Roma - CSZKA Szófia, ism.
13:00 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Real Sociedad - Napoli, ism.
14:50 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Omonia - PSV Eindhoven, ism.
16:40 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
16:50 - A nap hőse
17:00 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, Antwerp - Tottenham, ism.
18:50 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, AEK Athén - Leicester, ism.
20:40 - Labdarúgás
UEFA Európa Liga, összefoglaló, ism.
21:20 - Sport 24
A DIGI Sport hírműsora
21:30 - Jégkorong
ICE, Hydro Fehérvár AV19 - Bolzano, ism.
23:45 - S.E.F.T.
A DIGI Sport életmódmagazinja - Johnny K. Palmer, ism.
TV Műsor


DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel A Nap Hőse