Ibrahimovic duplázott, a Milan ott folytatja, ahol az előző szezon végén abbahagyta

A Milan 2-0-ra legyőzte a Bologna csapatát a Serie A nyitófordulójának utolsó meccsén. Zlatan Ibrahimovic ezúttal is vezére volt a Rossonerinek, ugyanis az első félidőben Theo Hernández beadását fejelte az ellenfél kapujába. A második félidő elején büntetőhöz jutottak a milánóiak, amit a rutinos svéd magabiztosan értékesített. A vendégek előtt több lehetőség is adódott, de Gianluigi Donnarumma remekül védett, így maradt a kétgólos különbség a két csapat között. Stefano Pioli legényei egyébként ezzel az előző szezont is beleszámítva az utóbbi 13 bajnokijukból 11-et megnyertek, míg a maradék kettőn ikszeltek.

Fotó: Twitter

SERIE A TIM, 1. FORDULÓ
Milan - Bologna 2-0 - ÉLŐ
Helyszín: Milánó, San Siro. Játékvezető: Federico La Penna.
Milan: G. Donnarumma - Calabria, Gabbia, Kjaer (Duarte, 71.), Theo Hernández - Bennacer (Krunic, 86.), Kessié (Tonali, 77.) - Castillejo (Brahim Díaz, 71.) (Saelemaekers, 46.), Calhanoglu, Rebic - Ibrahimovic
Vezetőedző: Stefano Pioli.
Bologna: Skorupski - De Silvestri, Tomijaszu, Danilo, Dijks - Schouten, Domínguez (Sansone, 57.), Orsolini (Baldursson, 57.), Soriano (Svanberg, 80.), Barrow (Vignato, 83.) - Palacio (Santander, 80.).
Vezetőedző: Szinisa Mihajlovics.
Gólszerző: Ibrahimovic (35., 51., büntetőből)
Piros lap: Dijks (88.)

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90. perc - Négy percet hosszabbított a játékvezető.

88. perc - Dijks rántotta vissza, Saelemaekerst, amiért megkapta a maásodik sárga lapját, így 10 emberrel fejezi be a meccset a Bologna.

87. perc -
Újabb nagy esély a Bologna előtt: ezúttal De Silvestri nem találta el a kaput egy kisebb kavalkád után.

84. perc - Sansone vette célba a rövid sarkot, Donnarumma azonban remekül zárta a szöget.

79. perc - Schouten tört remekül befelé, majd a védő lába alatt el is lőtte a labdát, Donnarumma viszont leért a lapos lövésre és bravúrral hárított.

76. perc - Egy szögletet követően Theo Hernández tüzelhetett a tizenhatosról, kellett a bravúr Skorupskitól

71. perc - Kettős csere a Milannal. Bemutatkozik a Realtól kölcsönvett Brahim Díaz.

63. perc - Ibrahimovic közel járt a mesterhármashoz, ugyanis a hazai kapust már kicselezte a svéd klasszis, de végül nem találta el a kaput.

51. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ibrahimovic nem hibázott, magabiztosan lőtte ki a bal felső sarkot. 2-0.

50. perc - Bennacert buktatta Orsolini a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig, először is, majd a VAR-ozás után is a büntetőpontra mutatott.

47. perc -
Ibrahimovic közeli lövését szögletre ütötte a vendég kapus.

21:50 - Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

35. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Milan! Theo Hernández remek beadásánál Ibrahimovic mindenkinél magasabbra ugrott, majd védhetetlenül fejelt a kapuba. 1-0.

29. perc - Ibrahimovic beadásába Skorupski ért bele, ami így Bennacer elé került, de a MIlan középpályása már nem tudta irányítani a labdát.

28. perc - Kessié lövése után kirúgással jöhetett a Bologna.

22. perc - Domínguez lövését fogta könnyedén Donnarumma.

21. perc - Calhanoglu szabadrúgására Ibrahimovic érkezett veszélyesen, ám túl veszélyesen is, ugyanis a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

11. perc - Ibrahimovic egy remek mozdulattal átverte az őt örző védőt, majd bal lábbal próbálta bevenni a kaput, de az utolsó pillanatban még beleértek a labdájába, aminek köszönhetően sarokrúgással jöhettek a hazaiak.

2. perc - Egy hatalmas védelmi hiba után Soriano került helyzetbe, de az utolsó percben még menteni tudtak a hazai védők, így szöglet jöhetett.

20:47 - Elkezdődött a meccs.

Megtekintések száma: 1010 2020-09-21 23:15:18

00:45 - Sport 24
06:55 - Reggeli Start
07:55 - Sport 24
08:05 - A nap hőse
08:15 - Labdarúgás