Az Atalanta most nem szórakozta el háromgólos előnyét Rómában

Az Atalanta 4-1-re nyert a Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság első fordulójából elhalasztott meccsén. A tavalyi összecsapáshoz hasonlóan a bergamóiak most is háromgólos előnybe kerültek az első félidő után. A rómaiak szépítettek még ugyan, ami reményt adott egy hasonló feltámadáshoz, ám Papu Gómez mesteri találatával a látogatók bebiztosították a győzelmet.

fotó: Reuters

SERIE A TIM, 1. FORDULÓ
Lazio - Atalanta 1-4 (0-3)
Helyszín: Róma, Stadio Olimpico. Játékvezető: Fabio Maresca.
Lazio: Strakosha - Patric, Acerbi, Radu (Bastos, 58.) - Lazzari (Anderson, 70.), Milinkovics-Szavics (Akpa Akpro, 70.), Lucas Leiva (Cataldi, 49.), Luis Alberto (Escalante, 70.), Marusics - Caicedo, Immobile
Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Atalanta: Sportiello - Toloi, Palomino, Djimsiti (Romero, 46.) - Hateboer, Pasalic (De Roon, 56.), Freuler, Gosens - Malinovszkji, Gómez (Muriel, 82.) - Dúvan Zapata (Lammers, 82.).
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini.
Gólszerzők: Caicedo (57.) ill. Gosens (10.), Hateboer (32.), Gómez (41., 61.)

90+4. perc - Véget ért a meccs.

90. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

87. perc - A csereként beálló Muriel hibázott közvetlen közelről.

75. perc - Caicedo esett el a tizenhatos előterében, majd a Lazio támadója kapott sárga lapot reklamálásért.

61. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Újra három a különbség! Gómez könnyedén tolta meg a labdát Patric mellett, majd bal lábbal védhetetlenül bombázta ki a bal felső sarkot. 1-4.

59. perc - Immobile ugorhatott ki ziccerben, de az olasz gólvágó nem tudta rendesen eltolni a labdát Sportiello mellett, az olasz gólvágó pedig kisodródott helyzetből nem találta el a kaput.

57. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépített a Lazio! Milinkovics-Szavics beadását Caicedo úgy vette át, hogy azzal kicselezte Sportiellót, majd közvetlen közelről betalált a kapuba. 1-3.

55. perc - Lazzari beadását Marusics kapásból tüzelte kapura, Sportiello azonban hatalmas védést mutatott be.

21:52 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Egy percet hosszabbított a játékvezető.

43. perc - Marusics lövése középre ment, ez nem jelentett gondot Sportiellónak.

41. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Hárommal vezet az Atalanta! A Lazio a saját térfelén veszített labdát, majd Patric Gómez elé fejelte a labdát, az argentin pedig könnyedén vette be a római hálót. 0-3.

33. perc - Kishíján szépített a Lazio: Sportiello hibáját követően Immobile a kapufát találta telibe, majd a védők kisegítették a kapust, így szöglettel jöhettek a hazaiak.

32. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettővel vezet az Atalanta! Gosens kiválóan adta be a labdát a bal oldalról, Hateboer pedig kapásból, védhetetlenül bombázta a játékszert a kapuba. 0-2.

27. perc - Freuler és Luis Alberto kakaskodott egymással, a játékvezető mindkét játékosnak felmutatott egy-egy sárga lapot.

21. perc - Radu beadását Luis Alberto fejelte mellé.

16. perc - Djimsiti csak szabálytalanul tudta megállítani Immobilét, amivel begyűjtötte a mecs első sárga lapját.

10. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Atalanta! Gómez beadását Hateboer fejelte középre, majd Radu rettentően balszerencsésen csúsztatott a labdába, hiszen a játékszer így került Gosens elé, aki nem hibázott közvetlen közelről. 0-1.

6. perc - Marusics lövését lábbal hárította Sportiello, majd a kipattanót Immobile próbálta a kapuba bombázni, de a védők blokkolták az előző sezon gólkirályának a próbálkozását.

20:49 - Elkezdődött a meccs.