Az Atalanta a San Siróban simázta le a Milant

Az Atalanta együttese a vártnál simábban, 3-0-ra verte idegenben az AC Milant, az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának rangadóján. A Rossoneri a zakó ellenére is „téli bajnok” lett, ugyanis az őt üldöző Inter csupán gól nélküli döntetlenre volt képes az Udinese otthonában. A Fiorentina legyőzte az újonc Crotonét.

Igazi csemegének ígérkezett a listavezető Milan és a november vége óta veretlen, most már egyértelműen a dobogóra pályázó Atalanta randevúja. A felek legutóbbi tíz találkozójából a Rossoneri csupán egyszer tudott nyerni, ráadásul az előző szezonban – Bergamóban – egy kiütéses, 5-0-s pofonba is beleszaladt Stefano Pioli legénysége.

A milánóiak jól kezdtek, az első percekben nekiestek ellenfelüknek, de ezt a nyomást nem tudták sokáig fenntartani, és a látogatók szépen lassan átvették a játék irányítását. Nem is kellett sok, hogy a fölényből előny legyen: a 26. minutumban Romero bólintotta a hálóba Gosens beadását. Az első játékrészben még Ibrahimovic egyenlíthetett volna, de nagy helyzetben csúnyán célt tévesztett, így a szünetre 0-1-es állással mehettek pihenni a csapatok.

A folytatásban már nem folyt ilyen kiegyenlített küzdelem a gyepen. Kessié szabálytalansága után büntetőhöz jutott Gian Piero Gasperini alakulata, Ilicic pedig kétgólosra növelte a vendégek fórját, eldöntve a fontosabb kérdéseket az 53. minutumban. Ezután hiába állt be a hazaiakhoz többek között a frissen igazolt Mandzukic, a kék-feketék támadásai sokkal veszélyesebbek voltak, és a 77. percben – azok után, hogy két perccel korábban a kapufa még megmentette a házigazdát – jött a harmadik: Romero indításával Zapata gyalogolt be, majd lőtte ki a rövid alsót.

Ezzel aztán végleg megpecsételődött a Milan sorsa, és a hajrában ugyan szépíthettek volna pályaválasztók, ez sem sikerült, így az Atalanta 3-0-ra diadalmaskodott, és fellépett a negyedik helyre.

A MILAN - ATALANTA ÜTKÖZET GÓLJAI

A Milan vereségének köszönhetően az Inter előtt megnyílt a lehetőség, hogy féltávnál az élre álljon, de nem élt vele. Antonio Conte együttese igen kényelmesen játszott az első félidőben, és Lautaro Martínez révén csak egy lesgólig jutott el.

Viszont az Inter szünet után sem lett veszélyesebb, egyetlen kósza Sensi-lövés talált csak kaput, így maradt a 0-0, ráadásul a végén Contét is elküldte a kispadról a játékvezető. Milánó piros-fekete fele ennek nagyon örülhet, hiszen ennek az iksznek köszönhetően Ibráék maradtak az első helyen, így ők a Serie A „téli bajnokai”.

A Fiorentina javítani tudott a nápolyi 0-6 után, hiszen otthon tartotta a három pontot a Crotone ellen. A 20. percben Bonaventura parádés lövéssel szerezte meg első firenzei gólját, majd Ribéry szép meglátását követően Vlahovics növelte az előnyt.

Szünet után Simy szépíteni tudott, de a pontszerzés már nem jött össze az újoncnak, amely ebben az idényben mindössze két pontot szerzett saját otthonától távol.